مخالفت مهدی عسگری با طرح دو فوریتی جدید
چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹
0 نظر
67 بازدید

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی با طرح دوفوریتی جدید به جهت تعارض با طرح تأمين کالاهای اساسی مخالفت کرد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ نماینده مردم شریف کرج، فردیس و اشتهارد در مخالفت با طرح دو فوریتی مذکور، گفت: حرف‌های خوب را به صورت شعاری زدن، بدون اینکه تبدیل به برنامه عملیاتی شوند، نتیجه‌ای ندارد.

مجلس باید به انجام امور حکیمانه و سنجیده شناخته شود، اقدامات هیجانی و خلق الساعه دردی از مردم دوا نمی‌کند. باید حمایت واقعی و عملی از معیشت مردم انجام شود.

عسگری با اشاره به اینکه این طرح دوفوریتی با طرح معیشتی که توسط کمیسیون برنامه و بودجه تدوین شده، تداخل دارد، ادامه داد: هزینه اجرای این طرح به درستی برآورد نشده و محل تامین اعتبار آن نامشخص است، ضمن اینکه استفاده از مابه التفاوت نرخ ارز که در منابع آمده، سبب ارسال موج منفی به بازار ارز و بهم ریختگی این بازار می‌شود.

عسگری با اشاره به اینکه مجلس روز گذشته بعد از چند هفته بحث و بررسی، طرح حمایت از معیشت مردم را برای تأمین کالاهای اساسی ۶دهک مردم تصویب کرد، گفت: حالا چطور با فاصله یک‌روز این طرح جدید را که تداخل و شباهت به طرح دیروز دارد را می‌خواهیم تصویب کنیم؟ به این ترتیب با توجه به عدم توانایی دولت در انجام هر دوی آنها، مانع عملیاتی شدن طرح دیروز می‌شویم.

پی نوشت:

گفتنی است پس از صحبت‌های موافقین و مخالفین درباره دوفوریت و سپس یک فوریت این طرح، در دومرحله رای‌گیری به عمل آمد که با مخالفت بیش از ۱۵۰ نفر از نمایندگان، هیچ‌کدام از آنها رأی نیاورد.

شایان ذکر است روز گذشته طرح حمایت از معیشت مردم با هدف تأمين کالاهای اساسی ۶دهک درآمدی، با موافقت بالای نمایندگان به تصویب رسیده بود. که نطق امروز، در حمایت از آن طرح، درصحن علنی مجلس انجام شد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر