مردم شهرداری را باخدمات شهری می شناسند
چهارشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۷
0 نظر
60 بازدید

شهردار کرج در جلسه توسعه خدمات شهری که با حضور اعضای شورای شهر، معاونین و روسای سازمان‌های مرتبط شهرداری کرج برگزار شد گفت: نگاه جزیره ای در مجموعه مدیریت شهری معنایی ندارد.

 به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ علی اصغر کمالی زاده شهردار کرج در جلسه توسعه خدمات شهری که با حضور اعضای شورای شهر، معاونین و روسای سازمان‌های مرتبط شهرداری کرج برگزار شد، اظهار کرد: طبق اعلام هواشناسی، پاییز و زمستان امسال وضعیت بارش باران و برف در استان بیش از حد نرمال خواهد بود. بر این اساس مجموعه خدمات شهری به عنوان پیشانی شهرداری کرج باید خود را برای ارائه بهترین خدمات به شهروندان آماده کند.

غافلگیری برای شهرداری معنایی ندارد

شهردار کرج ادامه داد: مجموعه خدمات شهری باید خود را برای انجام اقدامات به موقع و اصولی در زمان بارش باران و برف از جمله آماده سازی دپوهای شن و نمک در مناطق مختلف، تعمیرو خرید ماشین آلات و تجهیزات برف روبی، لایه روبی کانال‌های آب، بازآموزی نیروی انسانی، استقرار تجهیزات زمستانی در مناطق بحرانی و پرتردد و ... آماده کند.

وی افزود: غافلگیری در زمان بارش باران و برف معنایی ندارد و از حالا باید خود را برای ارائه بهترین خدمات زمستانی به شهروندان آماده کنیم.

کمالی زاده در ادامه با اشاره به ضرورت آموزش نیروهای حوزه خدمات شهری شهرداری اشاره کرد و توضیح داد: برای افزایش کارایی این مجموعه، نیروهای بخش‌های مختلف باید به طور مستمر در دوره‌های آموزشی و بازآموزی شرکت کنند تا بتوانند در کنار تجربه، تخصص و دانش خود را برای خدمات رسانی مطلوب به مردم ارتقا دهند.

این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به معضل کاهش منابع آبی در کلانشهر کرج اظهار کرد: حفظ منابع آبی موجود و جلوگیری از هدررفت این سرمایه حیاتی وظیفه همه است و در این خصوص مدیران شهری مسئولیت بیشتری دارند.

ضرورت صرفه جویی در منابع آبی موجود

وی ابراز کرد: برای صرفه جویی در منابع آبی موجود باید از سیستم‌های نوین و هوشمند در آبیاری فضای سبز شهری استفاده کنیم و با جدیت بیشتری در مسیر احداث تصفیه خانه و باز چرخانی فاضلاب برای آبیاری درختان و فضای سبز شهر گام برداریم.

کمالی زاده همچنین بر ضرروت حفاظت از درختان به عنوان ریه‌های تنفسی شهر تاکید کرد و افزود: نباید اجازه دهیم به بهانه اجرای طرح‌های عمرانی و توسعه فضاهای شهری درختان مناطق مختلف قطع شود.

وی ادامه داد: درختان سرمایه‌های طبیعی شهر هستند و باید با فرهنگسازی مناسب و اجرای طرح‌های تشویقی، شهروندان را به توسعه فضای سبز و حفاظت از ریه‌های تنفسی شهر تشویق کنیم.

شهردار کرج در ادامه با تاکید بر پیگیری جدی برای تکمیل طرح اکوپارک حصار، گفت: بخش مهمی از این طرج اجرایی شده و امید است با پیگیری مسئولان در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به معضل برندینگ شهری و آشفتگی در فضای تبلیغاتی شهر اشاره اشاره کرد و گفت: تا کنون اقدام قابل توجهی برای هویت سازی کرج صورت نگرفته و به نظر می‌رسد وقت آن رسیده با برنامه ریزی درست به این حوزه ورود کنیم.

شهردار کرج گفت: بدون شک ساماندهی فضای تبلیغاتی، اصلاح ورودی و خروجی‌های شهر، نصب نمادهای مفهومی در مناطق مختلف‌ و حتی رنگ آمیزی خاص فضا و سازه‌های شهری میتواند در هویت بخشی بیشتر به کرج کمک کند.

ارتباط مستقیم مدیریت پسماند با رضایت شهروندان از مدیریت شهری

این مسئول همچنین به اهمیت موضوع مدیریت پسماند در ارتقای حس رضایت شهروندان از مجموعه مدیریت شهری اشاره کرد و افزود: هنوز آثار طرح تفکیک زباله از مبدا در شهر مشهود نیست.

 وی اظهار کرد: سازمان پسماند باید کیفیت و کمیت خدمات رسانی خود را ارتقا دهد چون موضوع ساماندهی زباله مستقیما با سلامت و حس رضایت شهروندی در ارتباط است.

وی گفت: باید به سمت استحصال گاز و برق از پسماند حرکت کنیم تا در آینده نه چندان دور کرج به شهری سبز با چهره ای زیبا تبدیل شود.

این مسئول در ادامه این جلسه به ضرورت اجرای طرح‌هایی که به ارتقای ایمنی شهر منجر می‌شود اشاره کرد و افزود: ارتقای سطح ایمنی ساختمان های جدید و ساختمان‌های مهم کرج موضوع مهمی است که کمتر به آن پرداخته شده است.

ایمنی باید درون زا باشد

وی تاکید کرد: باید به سمت درون زا کردن ارتقای ایمنی در فضاهای شهر پیش برویم و این امر تنها با آموزش، فرهنگ سازی و تغییر نگرش مدیران محقق می‌شود.

شهردار کرج پایان این جلسه با تاکید بر اینکه میان بخش های مختلف شهرداری باید روح  تعامل و مشارکت حاکم باشد، توضیح داد: بدون شک با نگاه جزیره ای و جداگانه مسئولان به حوزه مدیریتی خود اهداف مدیریت شهری به خوبی محقق نمی شود به همین دلیل باید به سمت یکپارچگی و دستیابی به مدیریت واحد حرکت کنیم تا بتوانیم باری از دوش شهر و مردم برداریم.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر