مسدود شدن بخشی از تلگرام
پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
425 بازدید

مسئولان تلگرام بیان کردند که برای جلب رضایت کشور ایران،بخش هایی که مسئولان ایران صلاح نمی دانند که مورد استفاده کاربران ایرانی باشد را مسدود خواهند کرد، بنابرین این شبکه اجتماعی به طور کامل فیلتر نخواهد شد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه دیدار با دمیتری روگوزین، معاون نخست‌وزیر روسیه در پاسخ به سوالی در خصوص اخبار منتشرشده مبنی بر فیلترینگ تلگرام گفت: متاسفانه در رابطه یک کار معمول ما بیخودی تبلیغات شده است. ما در گذشته با سایر شبکه‌های اجتماعی فعال در ایران ارتباط داشتیم و به آن‌ها اعلام می‌کردیم در صورتی که قوانین جمهوری اسلامی را رعایت نکنند ممنوع خواهند شد و در صورتی که سالم باشند می‌توانند به کار خود ادامه دهند.

وی ادامه داد:‌ تلگرام بلافاصله به ما اعلام کرد که هرگز نمی‌خواهد کاربران در ایران به بخش‌های ناسالم دسترسی داشته باشند و به دغدغه‌های مردم و مسوولان ایران احترام می‌گذارند. هم‌چنین آن‌ها اعلام کردند که در صورتی که مسوولان ایرانی لازم بدانند که بخش‌هایی باید مسدود شود آن‌ها این کار را خواهند کرد و در جلسه امروز هم گفته شد تلگرام آمادگی دارد اقدامات لازم را انجام دهد بنابراین تلگرام به صورت کامل مسدود نخواهد شد.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه نیز گفت: اگر در زمان تعیین شده شبکه اجتماعی تلگرام اقدامات لازم را درباره حذف محتوای مجرمانه و مقررات جمهوری اسلامی انجام ندهد، این شبکه مسدود می شود.

عبدالصمد خرم‌آبادی گفت: جلسه امروز با حضور همه اعضا به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رییسی تشکیل شد.

وی ادامه داد: یکی از دستورات جلسه امروز درباره مسدودسازی شبکه اجتماعی تلگرام بود که تمامی اعضا نگرانی خود را درباره نقض قوانین جمهوری اسلامی توسط این شبکه، بیان کردند.

خرم آبادی خاطرنشان کرد: این جلسه دارای دو مصوبه بود. اول اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف شد حمایت و پشتیبانی به‌خصوص در زمینه توسعه شبکه‌های داخلی به عمل آورد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه دوم، چنانچه ظرف مدت محدودی شبکه اجتماعی تلگرام اقدامات لازم را در خصوص حذف محتواهای مجرمانه و رعایت قوانین و مقررات جمهوری اسلامی به عمل نیاورد، شبکه مذکور مسدود می‌شود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر