مصرباید نقشی پیشرو درجهت ایجاد وحدت ایفا کند
شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
427 بازدید

روزنامه المصری الیوم درستون سکوت ممنوع  خود بابیان اینکه نقش مصر باید درصدد نزدیکی بین دو طرف ایران و عربستان و جلوگیری از فروافتادن آنها باشد گفت: مصر باید نقشی پیشرو در جهت ایجاد وحدت و نه تفرقه بین کشورها ایفاء کند.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛  روزنامه المصری الیوم در ستون «سکوت ممنوع » خود در بخش بیستم از سلسله مقالاتی به قلم «حاتم فوده »با عنوان «فاجعه اسلامی» با اشاره به تغییر موازنه قوا در منطقه با رفع تحریم های اقتصادی از ایران و آزادی دارایی های بلوکه شده ایران در خارج و حضور سرمایه گذاران خارجی در بازار این کشور و اجازه ایران برای خرید تسلیحات و تجهیزات بیشتر می نویسد: سعودی ایران را دشمن اصلی خود می داند و با دیده تردید به تحرکات آتی ایران می نگرد و به همین دلیل اقدام به اعلام تشکیل ائتلاف اسلامی نظامی کرد، ائتلافی سنی شامل کشورهای عربی سنی، که دارای موضع معتدل در قبال اشغال اراضی عربی توسط اسرائیل هستند.

این روزنامه ادامه می دهد: بار اصلی حمایت مالی از این ائتلاف هم به دوش سعودی است و با کاهش قیمت های نفت و کاهش بودجه خارجی و کسری فزاینده بودجه داخلی، این امر منجر به بی ثباتی اوضاع داخلی سعودی خواهد شد و هرگونه اشتباه محاسباتی موجب بروز جنگی خواهد شد که خشک و تر را با هم خواهد سوزاند و منطقه را نابود خواهد کرد و تنها موجب خوشحالی بیشتر اسرائیل و آمریکا خواهد شد.

حاتم فوده خاطرنشان می کند: آرزو می کنم که مصر وارد این ائتلاف (اسلامی) نشود، زیرا مصر با عدم پیوستن به این ائتلاف نقش و جایگاه برجسته تری خواهد داشت. نقش مصر باید درصدد نزدیکی بین دو طرف ( ایران و عربستان ) و جلوگیری از فروافتادن آنها در درگیری مسلحانه با عواقبی نامشخص باشد. مصر باید نقشی پیشرو در جهت ایجاد وحدت و نه تفرقه بین کشورها ایفاء کند.

پیوستن مصر به چنین ائتلافی، این کشور را وارد درگیری بی موردی می کند که منافع و امنیت آن را به خطر می اندازد و با روند تقویت روابط با روسیه هم در تعارض است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر