معابرمنطقه 5کرج ازتابلوهای غیرمجازپاکسازی شد
یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶
0 نظر
21 بازدید

مدیر منطقه5 شهرداری کرج اعلام کرد: با اجرای طرحی ضربتی و به منظور حفظ زیبایی های بصری سطح شهر، چهره معابر منطقه 5 شهرداری کرج از تابلوهای غیر مجاز پاک شد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ عباس کمال روستا مدیر منطقه5 شهرداری کرج عنوان کرد: در راستای صیانت از حقوق شهروندی، ایمن سازی و حذف نازیبا یهای بصری بیش از 150 مورد بنر و تابلوهای غیر مجاز و خطر ساز از سطح منطقه جمع آوری شد.

کمالی روستا با تأکید برضرورت جمع آوری تابلوهای غیرمجاز از سطح منطقه 5 شهرداری کرج اظهار داشت: پاکسازی معابر از تابلوها و بنرهای غیرمجاز با توجه به اهمیت سیمای شهری در ایجاد آرامش، نشاط اجتماعی، حفظ و افزایش بهداشت روانی جامعه و ضرورت پیشگیری از اختلال در سیمای شهری صورت می گیرد.

این مسئول با بیان اینکه نصب بدون ضابطه و بدون مجوز تابلوهای تبلیغاتی از عوامل دخیل در بروز آشفتگی در نما و منظر شهری است، عنوان کرد: تابلوهای غیرمجاز نه تنها بر سیما و منظر شهری تأثیر گذارهستند بلکه با عدم ایمنی لازم برای شهروندان سبب بروز حوادث و خطرات احتمالی برای آنان می شوند.

وی در ادامه بیان کرد: پیاده روی خیابان المهدی به منظور تسهیل در تردد معلولان، جانبازان و نابینابان با صرف اعتبار 500 میلیون ریالی مرمت و مناسب سازی شد.

مدیرمنطقه 5 شهرداری کرج، مناسب سازی فضاهای شهری را برای معلولان یک ضرورت مهم برشمرد و از اجرای طرح مرمت ومناسب سازی خیابان المهدی خبر داد.

وی خاطر نشان کرد: ساماندهی پیاده‌روها علاوه بر مرمت و بهسازی به مناسب سازی نیز نیاز دارد و این طرح در ادامه نهضت ساماندهی پیاده روها در سطح شهر با هدف بهسازی معابر و تسهیل در عبور و مرور شهروندان به خصوص معلولان، جانبازان و نابینایان صورت پذیرفته است.

این مسئول در پایان اظهار داشت: اطلاع رسانی و آموزش فرهنگ مناسب سازی معابر و اماکن عمومی متناسب با وضعیت تمامی اقشار بایستی در جامعه نهادینه گردد تا از بابت تردد شهروندان شاهد هیچ نگرانی و دغدغه ای نباشیم.

آخرین اخبار ایران وجهان
سایت خبری تحلیلی
اقتصادی
فرهنگ وهنر
ایران کوچک
نسل جدید رسانه جوانان ایرانی
صدای رسانه ملی
صدای بهترینها
صدای رسانه
شبکه خبری صدای رسانه
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر