معابرمنطقه 5کرج ازتابلوهای غیرمجازپاکسازی شد
یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶
0 نظر
67 بازدید

مدیر منطقه5 شهرداری کرج اعلام کرد: با اجرای طرحی ضربتی و به منظور حفظ زیبایی های بصری سطح شهر، چهره معابر منطقه 5 شهرداری کرج از تابلوهای غیر مجاز پاک شد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ عباس کمال روستا مدیر منطقه5 شهرداری کرج عنوان کرد: در راستای صیانت از حقوق شهروندی، ایمن سازی و حذف نازیبا یهای بصری بیش از 150 مورد بنر و تابلوهای غیر مجاز و خطر ساز از سطح منطقه جمع آوری شد.

کمالی روستا با تأکید برضرورت جمع آوری تابلوهای غیرمجاز از سطح منطقه 5 شهرداری کرج اظهار داشت: پاکسازی معابر از تابلوها و بنرهای غیرمجاز با توجه به اهمیت سیمای شهری در ایجاد آرامش، نشاط اجتماعی، حفظ و افزایش بهداشت روانی جامعه و ضرورت پیشگیری از اختلال در سیمای شهری صورت می گیرد.

این مسئول با بیان اینکه نصب بدون ضابطه و بدون مجوز تابلوهای تبلیغاتی از عوامل دخیل در بروز آشفتگی در نما و منظر شهری است، عنوان کرد: تابلوهای غیرمجاز نه تنها بر سیما و منظر شهری تأثیر گذارهستند بلکه با عدم ایمنی لازم برای شهروندان سبب بروز حوادث و خطرات احتمالی برای آنان می شوند.

وی در ادامه بیان کرد: پیاده روی خیابان المهدی به منظور تسهیل در تردد معلولان، جانبازان و نابینابان با صرف اعتبار 500 میلیون ریالی مرمت و مناسب سازی شد.

مدیرمنطقه 5 شهرداری کرج، مناسب سازی فضاهای شهری را برای معلولان یک ضرورت مهم برشمرد و از اجرای طرح مرمت ومناسب سازی خیابان المهدی خبر داد.

وی خاطر نشان کرد: ساماندهی پیاده‌روها علاوه بر مرمت و بهسازی به مناسب سازی نیز نیاز دارد و این طرح در ادامه نهضت ساماندهی پیاده روها در سطح شهر با هدف بهسازی معابر و تسهیل در عبور و مرور شهروندان به خصوص معلولان، جانبازان و نابینایان صورت پذیرفته است.

این مسئول در پایان اظهار داشت: اطلاع رسانی و آموزش فرهنگ مناسب سازی معابر و اماکن عمومی متناسب با وضعیت تمامی اقشار بایستی در جامعه نهادینه گردد تا از بابت تردد شهروندان شاهد هیچ نگرانی و دغدغه ای نباشیم.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر