معرفی جوانترین مربیان لیگ پانزدهم
شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
597 بازدید


صدر نشینی  تیم استقلال تهران با کسب 25 امتیاز در لیگ پانزدهم فوتبال نشان دهنده عملکرد خوب مربیان جوان لیگ برتر می باشد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛لیگ پانزدهم با حضور شانزده تیم از هشت مرداد آغاز شد پس از گذشت دوازده هفته تیم فوتبال استقلال تهران با کسب 25 امتیاز صدرنشین است.
اما در این بین مربیان جوان لیگ برتر،عملکرد قابل ملاحظه‌ای را داشته‌اند و با کسب نتایج به نسبت خوبی جواب اعتماد مدیران را دادند.
فراز کمالوند:

جوانترین مربی لیگ پانزدهم متولد 5 مرداد 1354 در خرم آباد است. وی فوتبالیست حرفه‌ای بود اما در عرصه ورزش کار می‌کرد.کمالوند زیر نظر فیروز کریمی مربیگری را آموخت و در سال 1380 ، 2تیم ابومسلم و استقلال اهواز را لیگ برتری کرد.وی در سال 1383 تا به حال هدایت 10 تیم را بر عهده داشته است و از سال 1392 تا به حال نیز هدایت گسترش فولاد تبریز را برعهده دارد.این تیم هم اکنون با کسب 17 امتیاز در رده هشتم جدول قرار دارد. 

مهدی تارتار:

وی متولد 2 مهر 1351 در تهران است و فوتبال خود را نیز از تراکتورسازی تبریز آغاز کرد.تارتار پس از آن در عضویت تیم‌های بهمن ،پاس،پرسپولیس،ابومسلم و راه آهن بود و پس از آن نیز درس 37 سالگی از فوتبال خداحافظی کرد.بلافاصله پس از خداحافظی تارتار از دنیای حرفه‌ای وی به مربیگری روی آورد و در سال 1389 هدایت راه‌آهن را برعهده گرفت.تارتار تا به حال در هفت تیم مربیگری کرده است و در لیگ پانزدهم نیز جایگزین فرهاد کاظمی در راه آهن شد.لوکوموتیورانان هم اکنون با هدایت این مربی 10 امتیازی هستند و در رده دوازدهم جدول قرار دارند.

علیرضا منصوریان :

دومین مربی جوان لیگ پانزدهم متولد 17 آذرماه 1350 در تهران است و فوتبال خود را در تیم پارس خودرو آغاز کرد.پس از عضویت 2 ساله سرمربی حال حاضرنفت در این تیم، وی به استقلال نفت و پس از آن نیز در باشگاه‌های سنگاپوری لژیونر شد.علی مغفور در سن 37 سالگی از فوتبال خداحافظی کرد و پس از آن نیز بلافاصله هدایت تیم جوانان استقلال را برعهده گرفت.وی پس از هدایت پاس همدان و تیم ملی زیر 23سال کشورمان سکان نفت را برعهده گرفت و هم اکنون نیز هدایت این تیم را برعهده دارد.منصوریان با هدایت نفت در لیگ رده سومی را کسب کرد و در گام آخر مقابل تراکتورسازی تبریز کم آورد و نتوانست قهرمان چهاردهمین دوره لیگ برتر شود، همچنین این تیم به فینال جام حذفی راه یافت و درفینال با نتیجه 3 بر یک از ذوب‌‌آهن شکست خورد.

عبداله ویسی:

با ثبات‌ترین مربی لیگ پانزدهم متولد 2 فروردین 1350 در اهواز است.

وی فوتبال خود را در سن 17 سالگی از شاهین اهواز آغاز کرد و به مدت 3 سال در این تیم توپ زد.
وی تا 33 سالگی در پنج تیم مختلف عضویت داشت و سپس در سن 35 سالگی مربیگری را در تیم فولاد خوزستان آغاز کرد.
ویسی پس از مربی بودن در 2تیم فولاد و صبای قم سرانجام طعم سرمربیگری را چشید و در سال 2010 هدایت صبا را برعهده گرفت و پس از گذراندن دوران خوبی در صبا و لقب گرفتن به پپ وطنی از این تیم جدا وهدایت پیکان را برعهده گرفت.ویسی دوران خوبی را در تیم خودروسازان نگذراند و از 23 بازی،5 برد ، 5مساوی و 13 شکست را کسب کرد و پس از آن هدایت استقلال خوزستان را برعهده گرفت.حال ویسی سومین سال حضورش را در آبی‌های خوزستان می‌گذراند و با جذب بازیکنان جوان و بومی در صدد آن است تا بتواند نتایجی را در خور فوتبال خوزستان کسب کند.آبی‌ها اکنون 23 امتیازی هستند و در رده دوم جدول قرار دارند.

این 4 مربی ، جوانترین مربیان لیگ پانزدهم محسوب می شوند و در کنار آن‌ها یحیی گل‌محمدی 45 ساله و حمیدرضا استیلی قرار دارند.

همچنین تونی اولیویرا با 65سال سن مسن ترین مربی و پس از آن پرویز مظلومی و برانکوویچ در رده‌های بعدی قرار دارند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر