معرفی10 شرکت هوایی ایمن جهان
چهارشنبه ۲۳ دى ۱۳۹۴
0 نظر
460 بازدید

رتبه نخست ایمن ترین شرکت هواپیمایی در ارزیابی عملکرد 60 شرکت هوایی در جهان در سال گذشته میلادی(2015) به یک شرکت هواپیمایی هنک کنگی تعلق گرفت.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، این ارزیابی از سوی مرکز بررسی سوانح هوایی (JACDEC) مستقر در هامبورگ و بر اساس مقایسه 60 شرکت هواپیمایی بزرگ جهان با یکدیگر انجام شده است.
در رده دوم این فهرست، شرکت هواپیمایی «امارات» قرار دارد و پس از آن شرکت هواپیمایی «اوا ایر» متعلق به تایوان در جایگاه سوم، شرکت هوایی «قطر ایرویز» چهارم و «هانیان ایر لانیز» چین در رده پنجم ایمن ترین خط هوایی جهان قرار گرفتند.
در این ارزیابی شرکت های هواپیمایی«کی.ال.ام» هلند، «ایر نیوزلند»، «اتحاد» امارات متحده عربی، «ژاپن» و تی.ای.پی از پرتغال به ترتیب در رده های بعدی قرار گرفتند.
خطوط هواپیمایی «لوفت هانزا» و «ایر برلین» که هر دو متعلق به آلمان هستند نیز در رده دوازدهم و بیستم جای دارند.
با این حال اتحادیه خلبانان آلمان هشدار داده است که این ارزیابی ها نباید 100 درصد درست باشد زیرا در ارزیابی شرکت های هوایی باید قیمت بلیت آنها نیز مورد ارزیابی قرار گیرد.
بر اساس ارزیابی گروه بین الملل، تحقیقاتی که در اواخر پارسال توسط موسسه Airline Ratings.com در مورد ایمنی خطوط پروازهای هوایی در جهان انجام شد، خط هوایی پاکستان ایرلاین با 4.18 امتیاز، خط هوایی آمریکن ایرلاین با 4.54 امتیاز، خط هوایی ایگل از آمریکا با 3.72 امتیاز و شرکت ایران ایر نیز 3.42 امتیاز را به خود اختصاص دادند که می توان نتیجه گرفت که خطوط پروازی ایران ایر، در بین شرکت ها و خطوط هواپیمایی جهان دارای امنیت مناسبی است و امتیاز ایران ایر در این ارزیابی ها نزدیک به خطوط معتبر هوایی بوده است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر