مقابله با آلودگی هوای کرج با راهکارهای علمی
چهارشنبه ۰۲ دى ۱۳۹۴
0 نظر
497 بازدید

 دبیر دوم شورای اسلامی شهر کرج بر ریشه کن شدن آلودگی هوای کرج با استفاده از روش های علمی و کارشناسی شده تاکید کرد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛فاطمه آجرلو دبیر دوم شورای اسلامی شهر کرج ابراز کرد: برای ریشه کن شدن چالش های زیست محیطی باید به دنبال روش های علمی و کارشناسی باشیم و با تعطیلی مدارس و ادارات نمی توان به نتیجه دلخواه دست یافت.
وی تسریع در راه اندازی متروی این کلانشهر را بهترین راهکار برای مقابله با ترافیک و آلودگی هوا دانست و بر سیاست گذاری های کارآمد در راستای تحقق این مهم تاکید کرد.
اجرلو افزود: استان البرز به لحاظ ترافیکی در وضعیت بحران جدی قرار گرفته است و دیر زمانی نخواهد بود که تعداد وسایط نقلیه از جمعیت شهرها نیز سبقت بگیرد؛ خودروهایی که خوراک شان سوختی غیراستاندارد است و در ازای هر کیلومتر مسیری که طی می کنند، حجمی از گازهای آلاینده و سمی را روانه هوا کرده و برای تشدید آلودگی هوا فرش قرمز پهن می کنند.
 وی تصریح کرد: آنچه کرج را به "کلانشهر" تبدیل کرده، نه ارتقاء امکانات و زیر ساخت های شهری بلکه معیار "جمعیت" است که روز به روز بر آمار جمعیت مهاجر و افرادی که شهرهای کوچک کشور را به امید لقمه ای نان حلال به مقصد تهران و البرز ترک می کنند، افزوده می شود و در چنین شرایطی شاهد تشدید مشکلات و معضلات شهری می باشیم.
این مسئول ادامه داد: در شرایط بحرانی کنونی، مترو بهترین گزینه برای انتقال بخشی از ترافیک به اعماق زمین و تشویق مردم به استفاده کمتر از خودروهای شخصی و تک سرنشین است و در نگاهی مطالبه گر نیز مردم خواهان تعیین تکلیف این طرح عمرانی پس از گذشت یک و نیم دهه می باشند و دیگر ذوق و شوق لازم در مردم برای سوار شدن به واگن های قطار شهری مشاهده نمی شود.
وی عنوان کرد: پس از پیگیری های فراوان یکصد میلیارد تومان از محل فروش اوراق مشارکت برای تزریق به مترو جذب شد که به زودی مرحله دوم انتشار اوراق آغاز می شود. از دیگر سو، شورای شهر کرج با تخصیص بیش از هزار میلیارد تومان از محل فروش اراضی سرمایه ای به منظور تکمیل خط 2 قطار شهری موافقت کرده است. این منابع مالی در کنار حمایت های دولت تدبیر و امید و پیگیری های ویژه شخص استاندار و معاون هماهنگی امور عمرانی وی، قادر به حرکت بخشی به این طرح عظیم است.
دبیر دوم شورای اسلامی شهر کرج اضافه کرد: علاوه بر این، دو رام قطار 7 واگنه از شرکت واگن سازی پارس تهران تحویل گرفته شده است و عملیات سیگنالینگ و برق رسانی به ایستگاه های مرکزی مترو نیز در حال انجام است. همچنین مباحث مربوط به عملیات ریل گذاری، احداث ابنیه و فضاهای اداری و خدماتی و همچنین خریداری تجهیزات فنی و برقی راه اندازی ایستگاه ها نیز با جدیت در حال پیگیری است و امیدواریم در آینده ای نزدیک به نتیجه لازم منتهی شود.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر