ملا قادر قادری در گفتگو با مهر
دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴
0 نظر
295 بازدید

4 خبر جامعه و سیاست

 

1 :

ملا قادر قادری در گفتگو با مهر:

فاجعه منا به اسلام ضربه زد/ شیشه‌های کاخ ملک سلمان فروخواهد ریخت

امام جمعه اهل سنت پاوه گفت: سو مدیریت سعودی‌ها باعث لگدمال شدن انسان‌های بسیاری شد و این مساله عامل تبلیغات منفی دشمنان علیه اسلام خواهد شد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه و به نقل از خبرگزاری مهر؛ ملاقادر قادری، امام جمعه اهل سنت پاوه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حادثه صحرای منا و کشته شدن جمعی از حجاج ایرانی اظهار کرد: فاجعه منا را نتیجه بی‌کفایتی، سو مدیریت و بی‌توجهی حکومت آل سعود می‌دانم و فوت شهیدگونه جمعی از مسلمانان بخصوص هموطنانمان در این حادثه را تسلیت عرض می‌کنم.

وی افزود: عربستان تمام سربازها و افسران زبده سعودی را برای جنگ با مردم فقیر و محروم یمن به مرزهای خود کشانده و مدیریت حرمین را به برخی پیرمردها، جوانان و پلیس واگذار کرده است.

ماموستا قادری با بیان اینکه حجاج بیت‌الله الحرام میهمان خدا و رسول‌الله بودند و مدیریت مراسم حج هم برعهده حکومت آل سعود بوده است گفت: ضمن اینکه حادثه منا اسفناک و دلخراش است، به اسلام هم ضربه وارد می‌کند. من معتقدم چه خشونت داعش و چه بی‌توجهی آل سعود در اداره حرمین شریفین، به اسلام ضربه وارد خواهد کرد.

امام جمعه اهل سنت پاوه تاکید کرد: امروز دشمنان اسلام بر اساس خشونت‌ها، سربریدن‌ها و اسلام داعشی و از طرف دیگر اسلام سعودی که با سو مدیریت باعث لگدمال شدن انسان ها می‌شود، علیه اسلام تبلیغات منفی می‌کنند.

وی با بیان اینکه سعودی‌ها امروز مشغول جنگ هستند و نه ماه حرام می‌شناسند و نه به ایام حج احترام می‌گذارند خاطر نشان کرد: طبیعتا در این شرایط حکام سعودی مسئولیت حجاج را به جمع دیگری واگذار کرده بودند که نتیجه آن منجر به وقوع حادثه منا شد.

ماموستا قادری تصریح کرد: زمانی که ملک عبدالله از دنیا رفت و ملک سلمان به روی کار آمد من گفتم شیشه‌های کاخ این شخص شکسته خواهد شد و مصیبتی برای جهان اسلام به بار خواهد آورد.

امام جمعه اهل سنت پاوه با بیان اینکه امروز هم با وجود حکومت سعودی ممکن است اتفاقاتی بدتر از وقایع اخیر پیش بیاید تاکید کرد: ما باید هوشیار باشیم و خدا کند حکومت سلمان در همین نقطه متوقف شود.

وی افزود: من نمی‌توانم بگویم حادثه منا تعمدانه صورت گرفته اما اهمال، قصور و سو مدیریت در آن وجود داشته است.

ادامه مطلب

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر