ممنوعیت اعزام قطارهای مسافری ایران به ترکیه
شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
489 بازدید


با توجه به اینکه ترکیه همچنان نتوانسته برای برقراری امنیت قطارهای مسافری تضمین دهد٬ سیر قطارهای مسافری به این کشور ممنوع است.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛عباس نظری مديركل سرمایه‌گذاری امور بين‌الملل شرکت راه آهن با بیان اینکه سیر قطارهای باری به ترکیه مثل گذشته ادامه دارد٬ گفت: اعزام قطارهای مسافری زمانی از سر گرفته می‌شود که دولت ترکیه امنیت قطارها را تضمین کند.
وی با یادآوری اینکه در پی انفجارهای صورت گرفته در مسیر قطار تهران - آنکارا در مرداد ماه امسال حرکت این قطار و قطار تبریز- وان متوقف شده است٬ افزود: ارتباط ما با مقامات ترک برقرار است به محض اینکه شرایط محیا شود٬ خدمات‌دهی قطار تهران-آنکارا و تبریز-وان در بخش مسافری از سر گرفته خواهد شد.

وی افزود: البته حرکت قطارهای باری به مقصد ترکیه با یک وقفه کوتاه دو الی سه روزه پس از وقوع حادثه مردادماه به شکل عادی درآمد و هم اکنون نیز در جریان است. یادآور می‌شوم این سیر عادی قطارهای باری با دیپلماسی قوی و تأکید طرف ایرانی بر تأمین امنیت قطارها برقرار شد.

وی یادآور شد: در آن مقطع حرکت کامیون‌های ایرانی نیز به ترکیه دچار مشکل شده بود به همین دلیل حرکت قطارهای باری برای حمل کالا برای ما اهمیت فراوانی داشت که خوشبختانه با تعامل صورت گرفته سیر قطارهای باری به ترکیه از سر گرفته شد.

هشتم و نهم مرداد ماه امسال قطار مسافری آنکارا به تهران بین دو ایستگاه سوورن و گنچ٬ همچنین قطاری که برای بازگرداندن مسافران از 'ترهان' راهی مسیر آنکارا شده بود، مورد حمله تروریستی قرار گرفت. 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر