ممنوعیت فروش سیگار بدون مجوز
یکشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
487 بازدید

از ابتدای دی ماه سال جاری فقط توزیع کنندگان عمده و خرده که دارای مجوز باشند می توانند محصولات دخانی توزیع کنند.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛علی اصغر رمزی رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور،با تاکید بر اینکه توزیع سیگار صرفا با مجوز امکان پذیر است، اظهار کرد: مطابق ابلاغیه قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت، دستگاه های نظارتی و بازرسان از ابتدای دی ماه جاری با توزیع کنندگان عمده (سراسری و استانی) و خرده فروشان سیگار فاقد مجوز به عنوان متخلف برخورد می‌کنند.

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور تصریح کرد: از جمله شرایط صدور مجوز خرده فروشی محصولات دخانی رعایت حداقل فاصله 100 متری از مراکز آموزشی، فرهنگی، مذهبی و ورزشی است.

وی اظهار کرد: از حدود دو سال قبل ساماندهی مجوزهای عمده فروشی محصولات دخانی آغاز شده است و تاکنون بیش از 700 مجوز توزیع عمده فروشی استانی و 120 مجوز توزیع سراسری (کشوری) صادر شده است.

رمزی با اشاره به اینکه هر شخصی که پرونده توزیع محصول دخانی قاچاق در هر میزان و در هر تاریخی داشته باشد امکان دریافت مجوز توزیع ندارد، افزود: با چهار مساله "فروش محصول دخانی قاچاق ، توزیع سیگار به صورت فله ای یا نخی ، فروش سیگار به افراد زیر 18 سال، تبلیغ محصولات دخانی" به شدت برخورد می شود و مجوز افراد متخلف باطل و دیگر مجوز توزیع سیگار برای آنان صادر نمی شود.

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور با اشاره به ابلاغیه قائم مقام وزیرصنعت،معدن وتجارت درخصوص صدور مجوز خرده فروشی برای سوپرمارکت ها، خواربارفروشی ها و سقط فروشان گفت: براساس ابلاغیه شرایط اعطای مجوز توزیع محصولات دخانی در سطح خرده فروشی تعیین شده و واحدهای واجد شرایط می توانند از طریق اتحادیه های خود نسبت به کسب اطلاع از شرایط و دریافت مجوز توزیع خرده فروشی محصولات دخانی اقدام کنند.

وی اظهار کرد: پس از پایان آذرماه، صرفا سوپرمارکت ها، خواربارفروشی‌ها و سقط فروشانی که دارای مجوز یاد شده هستند می توانند نسبت به توزیع محصولات دخانی اقدام کنند.

رمزی در پایان گفت: دستگاه های نظارتی و بازرسان با توزیع کنندگان عمده استانی و کشوری فاقد مجوز برخورد خواهند کرد و کسانی که علاقه مند دریافت مجوز توزیع کشوری ( سراسری ) هستند باید از طریق مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور اقدام کنند.

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، ضوابط و دستورالعمل های مربوطه برای صدور مجوزهای عمده فروشی (استانی و سراسری) در سایت این وزارتخانه (مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور) قرار دارد و متقاضیان می توانند از این سایت اطلاعات کامل را درخصوص مجوزهای عمده فروشی دریافت کنند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر