منتظر تسهیلات جدید خودرو نباشید
پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
977 بازدید

در حالی که شرکت های خودرو ساز داخلی به دنبال تمدید تسهیلات خرید خودرو هستند، مسئولان دولتی اعلام کرده اند که دولت تصمیم دیگری برای تمدید این طرح نخواهد داشت.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛حمیدرضا فولادگر عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی، عنوان کرده، در جلسه اخیر این کمیسیون با وزیر صنعت و معاونان بانک مرکزی، مسوولان دولتی اعلام کرده‌اند دولت تصمیم دیگری برای تمدید طرح تسهیلات 25 میلیونی ندارد و خودروسازان می‌توانند با روش‌های مختلف مانند لیزینگ یا کاهش قیمت، تقاضا را برای خرید خودرو تحریک کنند.

تسهیلات 25 میلیونی که از اواسط هفته گذشته در اختیار مشتریان خودرو قرار گرفت، توانست 110 هزار نفر از مشتریان را که به دلیل نقدینگی پایین،قادر به خرید خودرو نبودند، صاحب خودرو کند و از آن سود فروش و تولید خودروسازان را افزایش بدهد. این تسهیلات هر چند توانست جانی تازه به صنعت خودرو داده و پارکینگ‌های تولیدکنندگان را خالی کند، اما ظاهرا هدف تخصیص آن برای برخی دست‌اندرکاران صنعت خودرو فراموش شده است؛ چراکه آنها یادشان رفته که تسهیلات موردنظر ظرفیتی محدود داشته و بانک مرکزی برای آن سقف در نظر گرفته است. توجیه خودروسازان برای ادامه فروش تسهیلاتی محصولات شان (بیش از 110 هزار دستگاه) این بود که بانک مرکزی اعلام کرده این تسهیلات تا 25 اردیبهشت ادامه خواهد داشت، این در حالی بود که به گفته مسوولان بانک مرکزی، به شرکت‌های خودروساز عنوان شده بود ظرفیت فروش به واسطه تسهیلات 25 میلیونی، محدود است. به‌عبارت بهتر، منظور بانک مرکزی از ادامه داشتن ارائه تسهیلات موردنظر تا اردیبهشت 95، این بوده که پرداخت این تسهیلات تا آن تاریخ معتبر است، منتها به شرط پر نشدن ظرفیت.
 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر