مهمترین معادن کشور در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹
0 نظر
117 بازدید

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی، مهمترین معادن کشور را در اختیار وزارت آموزش و پرورش دانست.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ دکتر مهدی عسگری، نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی در نشست با شورای مدیران اداره کل آموزش و پرورش استان البرز که امروز (دوشنبه 21 مهرماه) برگزار شد، با اشاره به اهمیت موضوع این حوزه و نقش آن در آینده کشور اظهار کرد: آموزش و پرورش مهمترین معادن را در دست دارد و می‌بایستی در استحصال این معادن، که همان دانش‌آموزان هستند تلاش و تدبیر حداکثری داشته باشد. ما نسبت به دانش آموزان به عنوان امانت‌های ارزشمندی که به سیستم تعلیم و تربیت سپرده شده، مسئولیم.

وی افزود: بودجه فعلی البرز حق این استان نیست. با توجه به تراکم بالای جمعیتی و ۵۰۰هزار دانش آموز، لازم است تدابیر و پیگیری‌های جدی دراین زمینه صورت گیرد.

دکتر عسگری با بیان این که " در شرایط کرونا موضوع آموزش سواد فضای‌مجازی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند " گفت: درفضای شبکه شاد، شاهد اختلالات زیادی هستیم و همین مشکلات، باعث سوق دادن نوجوانان به سمت شبکه‌های اجتماعی غیرایرانی شده است.

وی ادامه داد: برخی خانواده‌ها علاوه بر نداشتن امکانات لازم برای دسترسی به آموزش مجازی، با مشکل هزینه پرداخت شارژ اینترنت هم مواجه هستند. این مسئله در سطح کلان باید در وزارت آموزش و پرورش بررسی و برنامه ریزی در خصوص تخصیص و جابجایی ردیف بودجه‌ی اعتبارات ورزشی، اردویی، تغذیه و... که در حال حاضر امکان استفاده در حوزه دانش‌آموزی و دانشجویی ندارد انجام شود تا امکان تحقق عدالت آموزشی برای آحاد جامعه فراهم شود.

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: طی نشست‌ با وزیر آموزش و پرورش، بحث‌های استخدامی، تبدیل وضعیت‌ها، روش‌ها و محتوای آموزشی، وضعیت اردوگاه‌های استان، اهمیت بومی گزینی، کمبودهای جدی در حوزه سرانه‌های آموزشی و ورزشی با ارایه گزارش مبسوط مورد پیگیری قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: باید توجه ویژه‌ای به انتخاب معلمان برای دروس مرتبط با مهارت‌های زندگی به سبب معلم‌محور بودن آنان داشت.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر