مژده به مالکان واحدهای ۹۹ ساله
سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
345 بازدید


با پایان ساخت واحدهای مسکونی در قالب زمین های ۹۹ ساله ،بنیاد مسکن متقاضیان را برای تنظیم سند معرفی می کند و سند به نام متقاضی صادر می شود.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، جواد حق شناس معاون مسکن شهری بنیاد مسکن اظهار کرد: ساخت و ساز مسکن مهر در  شهرهای کوچک و زیر 25 هزار نفر جمعیت بر عهده بنیاد مسکن قرار گرفته است؛ که حدود هزار شهر یعنی حدود  16 درصد جمعیت شهری کشور در قالب مسکن مهر قرار گرفته است.

وی افزود: از سهمیه ای که برای شهرهای کوچک تعیین شد 347 هزار و  4 واحد  به بانک مسکن و بانکهای دیگر معرفی شد و  تسهیلات دریافت شد.

حق شناس ابراز کرد‌: حدود 301 هزار واحد در مرحله نازک کاری و اتمام کار است و 286 هزار واحد تحویل  شد.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه در شهرهای کوچک مسکن مهر با 2 سال تاخیر به بنیاد مسکن واگذار شد ، تعدادی از واحد ها در حال ساخت است.

وی یکی از دلایل کند شدن ساخت و ساز در برخی از طرح های مسکن مهر را مشکلات تعاونی های مسکن دانست و گفت: برخی از تعاونی ها به دلیل مشکلات متعدد از ادامه ساخت باز ماندند که با پیگیری های صورت گرفته برخی از آنها تا پایان سال 94 و برخی در نیمه اول سال  95 به اتمام می رسد.

حق شناس افزود: از ابتدای  سال 94 ،  300 هزار واحد مسکن مهر به اتمام رسیده است که تا پایان سال حدود 20 هزار واحد اتمام و  واگذار خواهد شد.
وی ادامه داد: تعدادی از طرح هایی که در کنار شهرهای بزرگ در  اختیار تعاونی ها بود از سوی وزارت راه و شهرسازی تحویل بنیاد مسکن  داده شد که برخی از تعاونی های مسکن خوب کار کردند و برخی و به دلیل تجربه کم نتوانستند فرایند مسکن را به درستی به اتمام برسانند.

وی ادامه داد: 301 هزار واحد مسکونی در مرحله ی اتمام نهایی است  286 هزار واحد تمام شده و فروش اقساطی شده اند، تعداد کمی باقی مانده و حدود 7 هزار واحد دچارمشکل است که به زودی با توجه به همکاری وزارت نیرو برای ارائه خدمات امیدواریم با اقبال مواجه شود و مشکل برطرف شود.
وی ادامه داد: قبل از دریافت وام مرحله چهارم، این واحدها  برای دریافت سند معرفی می شوند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر