میوه ای که مردم از خواص آن بی خبر هستند
پنجشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۶
0 نظر
69 بازدید

عناب ،میوای که خود به تنهایی میتواند یک وعده غذایی ما را تشکیل دهد و از خواص  معجزه آسا و فراوانی برخوردار است.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ عناب میوه ای است معتدل و مرطوب که از دیزباز از نظر طب سنتی حائز اهمیت بوده است برگ های درخت عناب، کوچک، دلپذیر، شفاف، متناوب و دندانه دار است.

گل های آن کوچک و به رنگ سبز مایل به زرد می باشد. میوه ی عناب به رنگ قرمز و به شکل تخم مرغ و دارای یک هسته است.طعم عناب کمی شیرین است. این میوه قدرت ماهیچه ها و توان بدنی را افزایش می دهد. خواص عناب خشک بسیار است از جمله آرام بخش بوده و اضطراب را از بین می برد، بی خوابی را بی طرف می کند، حافظه را تقویت کرده، مفید برای کبد و کلیه هاست .

خواص عناب خشک

۱. کسانی که فشار خون آنها بالاست ۵۰ گرم زرشک + ۵۰ گرم عناب را خوب نرم کرده هسته عنابها را جدا کرده با پودر زرشک مخلوط کرده بعد از هر غذا یک قاشق مرباخوری میل کنند.

۲. کسانی که سردرد یا سرگیجه دارند به مدت ۱۴ روز ، روزی پنج دانه عناب میل کنند.

۳. برای درمان کهیر و خارش های پوستی ۱۰ تا ۵۰ عدد عناب (بستگی به سن فرد و شدت بیماری آن دارد) کمی کوبیده در آب جوشانده صاف نموده صبح ناشتا میل شود.

۴. آنهایی که مبتلا به ورم کیسه صفرا می باشند عناب را خیس کرده صاف نموده صبح ناشتا میل کنند. (۱۰ دانه در یک استکان آب)

۵. کسانی که کمر درد دارند به مدت هفت روز، روزی ده دانه عناب ابتدا مکیده سپس میل کنند.

۶. شربت عناب برای حصبه، درد سینه، سرفه و فشار خون مفید می باشد. طرز تهیه شربت عناب: ۲۰۰ گرم عناب در یک لیتر آب پخته سپس دانه های آن را گرفته با ۷۵۰ گرم شکر مخلوط نموده بپزید تا شربت شود.

۷. خاکستر درخت عناب و سرکه را به صورت ضماد می توان روی جراحت مارگزیده گذاشت.ت + خواص درمانی فوق العاده

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر