میوه ای که هم چاق می کند هم لاغر!
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷
0 نظر
81 بازدید

حتما شنیده اید که بعضی از میوه ها به علت خاصیت لاغرکنندگی و عده ای دیگر بخاطر خاصیت چاق کنندگی معروف هستند. در این بین میوه ای وجود دارد که هم چاق میکند هم لاغر.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ اگر فکر می کنید که یک خوردنی همزمان نمی تواند دو خاصیت لاغرکنندگی و چاق کنندگی داشته باشد سخت در اشتباه هستید. زیراانگور میوه ای است که هم چاق می کند و هم لاغر. طبق شرایط خاصی از مصرف انگور، این میوه چاق کننده می باشد و در شرایط خاصی دیگر خاصیت لاغر کننده دارد. اگر می خواهید با این شرایط آشنا شوید این مقاله را تا انتها بخوانید.

انگور میوه‌ای شیرین و لذیذ و از نوع میوه‌های خوشه‌ای است. انگور میوه ای است بهشتی که شامل ویتامین های A  و B  و C می باشد همچنین دارای مقداری منیزیم، کلسیم، آهن، فسفر، پتاسیم و آلبومین است. این میوه مناسب برای بیماری‌های اعصاب است. مواد غذایی موجود در انگور به هضم غذا و جذب آن در معده کمک فراوانی می‌کند و در درمان بیماری‌های سوءهاضمه، سل ریوی، مشکلات کلیوی (سنگ کلیه)‌ و یبوست کمک فراوانی می‌کند. همچنین این میوه را برای درمان بیماری های ناشی از عوارض رماتیسم، کم خونی و حتی پیش گیری از سرطان سودمند می دانند.

انگور هم چاق میکند هم لاغر. بدینگونه که اگر انگور را از صبح تا ظهر، خالی میل کنید لاغر کننده است و اگر آن را همراه با غذا میل کنید چاق کننده است. توجه داشته باشید وقتی انگور میل می کنید پشت آن آب سرد ننوشید و یا میوه های خشک مانند برگه ی هلو و غیره را با انگور و آب میل نکنید زیار دچار دل درد می شوید.

یکی از خواص انگور،‌ صاف کننده و "مولد خون بودن" آن است. انگور قند خون را نیز تنظیم می کند. به علاوه انگور قرمز برای تصفیه ی خون و خون سازی از انگور سبز هم بهتر است. البته افرادی که قند خون پایین دارند می توانند از انگور بهره ی زیادی ببرند. بنابر این سعی کنند همیشه انگور تهیه کنند و چند بار در روز مقداری از آن را میل کنند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر