نافرمانی اسرائیل از نماینده حقوق بشر
سه شنبه ۱۵ دى ۱۳۹۴
0 نظر
321 بازدید


در پی ممانعت سران رژیم صهیونیستی از دسترسی آزادانه نماینده حقوق بشر به ساکنان این سرزمین ها،وی از سمت خود استعفا داد. 
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه،مکاریم ویبی سونو نماینده وِیژه حقوق بشر سازمان ملل در سرزمین های اشغال شده فلسطین روز دوشنبه با تقدیم استعفانامه خود به شورای حقوق بشر این سازمان اعلام کرد که از تاریخ 31 مارس امسال ازمقام خود کناره گیری خواهد کرد.
وی در استعفانامه خودنوشته است با قبول حکم فرستادگی سازمان ملل انتظار داشته است که مقامات رژیم صهیونیستی به او در مقام یک ناظر بی طرف از سوی این نهاد بین المللی ، اجازه دسترسی به منابع اطلاعاتی و افراد را خواهند داد.
ویبی سونو درادامه گفته است که تا کنون همه تلاش های او برای کمک به زندگی قربانیان اقدامات غیر قانونی اسرائیلی در سرزمین های اشغال شده عقیم مانده و درخواست های مکرر او مبنی بر اجازه دسترسی به این مناطق از جمله آخرین در خواست او در ماه اکتبر از سوی مقامات این رژیم بی پاسخ مانده است.
فرستاده ویژه حقوق بشر بان کی مون درماه مارس امسال آخرین گزارش مربوط به ماموریت بی نتیجه خود در سرزمین های اشغالی را به شورای حقوق بشر سازمان ملل ارائه خواهد داد.
وی در این استعفانامه با آرزوی موفقیت برای جانشین خود ابراز امیدواری کرده است که فرستاده بعدی راه موثری برای از میان برداشتن بن بستی که مقامات رژیم صهیونیستی برای او بوجود آورده اند، پیدا کرده و به مردم ستم کشیده فلسطینی نشان بدهد که جهان با گذشت بیش از 5 دهه اشغال و ستم هنوز آن ها را فراموش نکرده است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر