زهرا نعمتی در لیست کمیته بین المللی پارالمپیک
سه شنبه ۱۵ دى ۱۳۹۴
0 نظر
338 بازدید

 
 نام زهرا نعمتی اولین بانوی ایرانی که در مسابقات پارالمپیک لندن مدال طلا گرفت، در فهرست هشت تنیس باز با ویلچر و شش تیرانداز کمیته بین المللی پارالمپیک ثبت شده است 
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛تارنمای رسمی کمیته بین المللی پارالمپیک با انتشار تصویری از زهرا نعمتی برنده مدال طلا در بازیهای لندن نوشت: بازیهای پارالمپیک ریو از 7 تا 18 سپتامبر با حضور 4 هزار و 350 ورزشکار از 170 کشور جهان در 22 رشته مختلف برگزار می شود و 528 مدال در این رقابتها توزیع خواهد شد.
این کمیته با هدف اطلاع رسانی برای رسانه ها، از 4 تا 15 ژانویه ورزشکاران تاثیرگذار در این 22 رشته را معرفی می کند. در هر روز ورزشکاران دو رشته معرفی می شوند. 
براساس این گزارش، زهرا نعمتی اولین زن ایرانی بود که در بازیهای پارالمپیک لندن صاحب مدال طلا شد. نعمتی که سهمیه بازیهای المپیک و پارالمپیک ریو 2016 را بدست آورده است، قصد دارد در هر دو بخش به رقابت بپردازد.
اسامی ورزشکارانی که در بزرگترین صحنه رقابتها در سال 2016 در تیروکمان و تنیس با ویلچر تاثیرگذار خواهند بود، به شرح زیر است:
رشته تیروکمان، دیوید دراهونینسکی از جمهوری چک، او سو لی (از کره جنوبی)، مت استوتزمن (آمریکا)، 
زهرا نعمتی (ایران)، الونورا سارتی (ایتالیا)، هوا سوک لی (کره جنوبی) معرفی شده اند. 
در رشته تنیس با ویلچر نیز ، شینگو کونیدا (ژاپن)، استفان هودت (فرانسه)، گوستاو فرناندز (آرژانتین)، یویی کامیجی (ژاپن)، جیسکه گریفیون (هلند)، آنیک وان کوت (هلند) ، دیلان آلکوت (استرالیا)، دیوید واگنر (آمریکا)، معرفی شده اند. 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر