ناهماهنگی تیم اقتصادی دلیل اتمام وام خودرو
دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
583 بازدید

تمام شدن وام خودرو ناهماهنگی تیم اقتصادی دولت و عدم مشورت و بررسی کافی قبل از اجرای این طرح را نشان می دهد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛رحیم زارع سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ، در رابطه با تصمیم دولت برای ارائه وام جهت خرید خودرو به مردم گفت: نقدینگی در کشور در اختیار عده خاصی قرار دارد و در جامعه مشاهده می کنیم که چگونه نیاز به نقدینگی داریم اما داشتن نقدینگی شرط خاصی دارد و اگر این نقدینگی در جامعه مدیریت نشود تورم با ضریب 5 برابری را پیش روی خود خواهیم دید.
 
وی در ادامه افزود: نقدینگی می تواند در جامعه مدیریت شود و در پساتحریم دولت باید برنامه جامع و کاملی جهت کنترل نقدینگی داشته باشد.
 
نماینده مردم فارس در خانه ملت افزود: متاسفانه در ارائه وام 25 میلیونی به مردم جهت خرید خودرو تحریک در بازار ایجاد شد اما درخصوص اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید داخلی که مد نظر مقام معظم رهبری است تحرکی دیده نمی شود.
 
زارع در ادامه تصریح کرد: امیدواریم با توجه به مکمل های موجود دولت بتواند بخش خصوصی را تقویت کند و با حمایت از بخش خصوصی تولید جان تازه ای بگیرد.
 
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه بیان داشت: همین موضوع که بانک مرکزی اعلامیه می دهد و بیان می کند که دیگر توان پرداخت وام به مردم را ندارد نشان از این است که سیاست های اقتصادی دولت و تیم اقتصادی هماهنگ نیستند و باید در پساتحریم این تیم اقتصادی دولت هماهنگ عمل کند و من معتقدم مشورت میان اعضای تیم دولت کافی و جامع نبوده است.
 
وی گفت: امیدواریم در سیاست های بعدی اقتصادی تیم اقتصادی هماهنگ تر و با مشورت کامل و جامع وارد میدان شوند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر