نشانه های یک رابطه عاطفی مسموم
دوشنبه ۰۷ دى ۱۳۹۴
0 نظر
675 بازدید

همه ما در زمان های مختلف به رفتارها و گفتارهای دیگران انتقاد می کنیم اما اگر این کار به طور دایم برای سرکوفت زدن و آزار رساندن به دیگری صورت بگیرد، رفتاری ناسالم و اشتباه تلقی می شود.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ زمانی یک رابطه ای ناسالم می شود که به جسم، روح و احساسات شما لطمه وارد کند، رابطه بد هم فقط به ازدواج یا نامزدی محدود نمی شود بلکه میان دوستان یا قرار ملاقات ممکن است اتفاق بی افتد.

دلایل مختلفی وجود دارد که افراد در یک روابط ناسالم باقی بمانند. برخی از افراد نمی دانند یا نمی خواهند قبول کنند که در رابطه ای اشتباه قرار گرفته اند یا از خاتمه دادن به این رابطه می ترسند .

واقعیت ناراحت کننده این است که بسیار کم پیش می آید که روابط ناسالم بهبود بیابند و ممکن است که هر روز بدتر شوند.

اگر بدانید دنبال چه هستید، خیلی راحت می توانید نشانه های یک رابطه ناسالم را کشف کنید، اما نشانه های دیگری وجود دارند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

1. ستیزه جویی

هرگونه رفتار خشونت آمیزی ناسالم است اما رفتارهای ناشایست فیزیکی، از انواع رفتارهای خصمانه می باشد.

 2. کنترل

هرگونه عدم تعادل قدرت یا رفتارهای کنترلی در رابطه، ناسالم و غلط است.

در رابطه ای که همیشه تحت کنترل است، طرف مقابل از شما انتظار دارد تا همه انتظارات آنها را برآورده کنید و طبق خواسته او رفتار کنید، شاید آنها این گونه وانمود کنند که می خواهند به شما کمک کنند تا تصمیم درستی اتخاذ کنید یا اینکه ادعا کنند، می دانند بهترین چیز برای شما چیست؛ اما واقعیت این نیست، بلکه ارضای نیاز آنها برای کنترل دیگران است.

3. حس مالکیت

ممکن است آنها به شما بگویند که عاشق و نگران شما هستند اما واقعیت این است که حس مالکیت با عشق کاملا فرق دارد و در نتیجه عدم اعتماد است. آنها به هر کاری دست می زنند تا شما را از بودن در کنار افراد دیگر بازدارند.

4. خودخواه بودن

تقریبا همه ما در شرایط متفاوت خودخواه و خودپسند می شویم؛ این لازمه ذات آدمی است. خودخواهی، زمانی به یک معزل تبدیل می شود که همه چیز حول محور این ویژگی روی رفتارهای فرد با دیگران تاثیر بگذارد، افراد خودخواه همیشه به خود و خواسته های خود فکر می کنند و برای افکار و احساسات دیگران ارزش قائل نیستند.

5. سو ء استفاده و دغل کاری

 هر زمان که فردی به شما احساس گناه داد یا از تهدید برای تحت تاثیر گذاشتن شما استفاده کرد یا توجه و عشق خود را به منزله تنبیه از شما گرفت، انسان متقلب، دو رو و سواستفاده کنی است.سواستفاده و دغل کاری

6. انتقاد دایمی

همه ما در زمان های مختلف به رفتارها و گفتارهای دیگران انتقاد می کنیم اما اگر این کار به طور دایم برای سرکوفت زدن و آزار رساندن به دیگری صورت بگیرد، رفتاری  ناسالم و اشتباه تلقی می شود، افراد عیب‌جو باعث می شوند تا شما احساس حقارت یا ناراحتی کنید.

به یاد داشته باشید که هیچ کس به اندازه خودتان غمخوار شما نیست. در صورت نیاز از یک دوست یا یک مشاور کمک بگیرید.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر