نشان دادن اقتدارایران در رزمایش بزرگ دریایی
سه شنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
470 بازدید

فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران با بیان اینکه مرحله نهایی رزمایش بزرگ دریایی ولایت 94 از فردا آغاز می‌شود گفت : هدف اصلی برگزاری رزمایش بزرگ دریایی را نشان دادن توانمندی و اقتدار کشورمان در برقراری امنیت در دریاها می باشد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران صبح امروز در نشست خبری رزمایش دریایی ولایت 94، با بیان اینکه این رزمایش در وسعت 3 میلیون کیلومتر مربع برگزار می‌شود، اظهار کرد: منطقه این رزمایش شامل شرق تنگه هرمز، دریای عمان و شمال اقیانوس هند تا مدار 10 درجه می‌شود.

وی در ادامه افزود: این رزمایش از اول بهمن آغاز شده است و مرحله استقرار نیروها اجرا شده و مراحل تاکتیکی آن از فردا آغاز می‌شود. در ادامه نیز مرحله پرتاب انواع موشک‌ها و در نهایت نیز مرحله رژه دریایی برگزار خواهد شد.

امیر سیاری هدف اصلی برگزاری رزمایش بزرگ دریایی ولایت 94 را نشان دادن توانمندی و اقتدار کشورمان در برقراری امنیت در دریاها دانست.

فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین افزود: در این رزمایش یگان‌های منتخب نیروی دریایی از جمله زیردریایی‌ها، ناوشکن‌ها، ناوهای موشک انداز، ناوهای پشتیبانی، تیپ های تکاور دریایی، جنگال،‌ آماد و پشتیبانی، بهداشت و درمان و یگان‌های اطلاعاتی حضور دارند.

وی درباره حضور نیروهای فرا منطقه‌ای در محل رزمایش نیز گفت: ما شاهد حضور نیروهای فرامنطقه‌ای در محل رزمایش بوده‌ایم که اخبار آن را بعداً اعلام خواهیم کرد.

امیر سیاری با اشاره به اهمیت شمال اقیانوس هند برای ترانزیت کالا و انرژی، تأکید کرد: اقیانوس هند برای ما همانند سایر کشورهای بسیار اهمیت دارد، بنابراین امنیت این منطقه باید برقرار باشد زیرا در غیر این صورت دزدی دریایی نیز در این منطقه رخ خواهد داد. همانطور که اکنون دزدی دریایی در خلیج عدن رواج دارد. بنابراین برقراری امنیت در منطقه شمال اقیانوس هند برای تردد امن کشتی‌های تجاری کشورمان از مأموریت‌های نیروی دریایی است.

وی در پایان با اشاره به اینکه در هشت سال گذشته نیروی دریایی 3 هزار کشتی تجاری را اسکورت کرده و 25 کشتی از کشورهای مختلف را از چنگ دزدان دریایی نجات داده است، گفت: ما در این رزمایش چگونگی برقراری امنیت را در شمال اقیانوس هند تمرین می‌کنیم.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر