نشست استاندار البرز و مدیران اقتصادی
پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
553 بازدید


استاندار البرز مختومه شدن PMD را موفقیت ملت ایران در احقاق حقوق به حق خود در عرصه جهان دانست. 

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ سیدحمیدطهائی استاندار البرز چهارشنبه شب در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید صنایع استان، که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، در جمع مدیران عامل بانک ها و جمعی از مدیران اقتصادی و صاحبان صنعت و تجارت، با تبریک موفقیت کشور در صحنه بین الملل، اظهار داشت: مختومه شدن PMD موفقیت ملت ایران در احقاق حقوق به حق خود در عرصه جهانی است. 
طهائی گفت : ایران اسلامی پس از خاتمه یافتن پرونده پی.ام.دی در آژانس مهیای جهش شتابان و تحرکات اقتصادی می شود، بنابراین هیچ مانعی نباید فرا روی تولیدگران و صنایع باشد.
وی با بیان اینکه در نشست شورای حکام موضوع برنامه هسته ای معروف به PMD خاتمه یافته است، افزود: 12 قطعنامه ای که از سال 2003 تا 2012 در شورای حکام علیه جمهوری اسلامی ایران تصویب شده بود، روز گذشته لغو شد. 
طهائی با اشاره به نطق تلویزیونی دکتر روحانی رئیس جمهوری، تصریح کرد:تا دی ماه تحریم ها برداشته خواهد شد و شاهد آن هستیم که وعده ها و نویدهای دولت یازدهم یک به یک محقق می شود. 
وی با اشاره به بازتاب لغو تحریم ها در چرخه اقتصاد داخلی، افزود: مختومه شدن PMD با تلاش های دولت یازدهم، تحت هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری، نوید بخش آینده ای روشن برای کشور خواهد بود. 
استاندار البرز با تأکید بر لزوم رفع موانع تولید و تسهیل در تجارت داخلی، گفت: ایران اسلامی مهیا جهش های شتابان و تحرکات اقتصادی می شود بنابراین توجه به فعالیت های اقتصادی، برداشتن سد فرا روی کارآفرینان و فراهم ساختن حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی پیش زمینه های تحول اقتصادی کشور است. 
طهائی با اشاره به رشد شتابان صنایع در استان البرز، بیان کرد: هدایت صنوف به خارج از سکونتگاه ها و بافت داخل شهری یکی از الزاماتی است که باید در اجرای طرح های توسعه ای مورد توجه قرار داد. 
وی اضافه کرد: توسعه صنایع هایتک و حرکت کانون های استقرار از درون شهر به نقاط کمتر توسعه یافته رویکردی است که باید نقشه راه در توسعه صنایع باشد. 
در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و مدیرکل دفتر امور اقتصادی نیز مشکلات فرا روی 9 واحد صنفی و صنعتی را بررسی و راهکارهای برون رفت از وضعیت موجود ارائه کردند. 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر