نشست استاندار البرز و هیات تجاری هلند
جمعه ۰۹ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
405 بازدید


استاندار البرز در نشست با هیات تجاری هلند بر فراهم ساختن بسترها برای تداوم ارتباطات با این شرکت تاکید ورزید.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، سیدحمیدطهائی استاندار البرز در نشست هیأت تجاری شرکت بین المللی هلند با جمعی از فعالان اقتصادی استان، با تبریک آغاز همکاری های مشترک بین دو کشور جمهوری اسلامی و هلند، ابراز کرد: شرکت بَرنتز هلند،به عنوان نخستین سرمایه گذار پس ازاجرای برجام پیشگام در توسعه روابط اقتصادی و تجاری کاری است و ما نیز با فراهم ساختن بسترها از تداوم ارتباطات استقبال خواهیم کرد.
وی با اشاره به دیدار رئیس جمهوری با مسئولان کشورهای ایتالیا و فرانسه، بیان کرد: این دیدارها و مذاکره با امضای قراردادهای مطلوبی، حدود 28 هزار یورو همراه بوده و نوید بخش افقی روشن در روابط دیپلماسی اقتصادی به شمار می رود.
طهایی در ادامه با تشریح وضعیت استان البرز و استقبال سرمایه گذاران از ظرفیت های آن، شروط پذیرش طرح های سرمایه گذاری را در این استان مورد اشاره قرار داد و گفت: به استانی وارد شده اید که همواره از سرمایه گذاران استقبال می کند. 
طهائی ادامه داد: به جهت استقرار واحدها و شرکت ها شرایطی را در این استان به وجود می آوریم که هایتک بودن مهمترین آنها است و شرکت برنتز موفق شد تا در گزینش اقتصادی ما قبول شود.
وی تصریح کرد: شرکت هایی که قراردادها را امضا می کنند، به ویژه سازمان صنعت، معدن و تجارت از امروز باید تلاش مضاعفی را داشته باشند تا هماهنگی مطلوبی برای عملی و اجرایی شدن قراردادها فراهم کنند.
استاندار البرز همچنین اشتراکات کشور هلند و استان البرز را نیز به دلیل سبقه کشاورزی آن دانست و گفت: همانگونه که کشور هلند برخوردار از دانشگاه قدمت دار کشاورزی (واخنینگن) است، استان البرز نیز از بیش از 100 سال گذشته نخستین دانشکده کشاورزی، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران را در خود پرورش داده و همین امر نیز زمینه ساز توسعه همکاری های مشترک بین البرز و هلند خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه بخشی از فعالیت های هلند در زمینه کشاورزی است، افزود: اگر این ارتباطات در حوزه علمی نیز به وجود آید، سرآغاز حرکت فناورانه خواهد بود و ما نیز از این روند استقبال خواهیم کرد.
استاندار البرز گفت: موضوع را از طریق سفارت هلند در جمهوری اسلامی پیگیری خواهم کرد و امیدوارم شما هم پیام رسان ما باشید.
استاندار البرز با اشاره به سیاست های اقتصادی دولت یازدهم، خاطرنشان کرد: اعتقاد رئیس جمهوری توسعه اقتصادی کشور به دست توانمند بخش خصوصی است و از روند حمایت و پشتیبانی می کند، با همین رویکرد ما نیز از گسترش همکاری های مشترک استقبال می کنیم.
طهائی از مدیران اقتصادی استان که در جریان سفر هیأت سرمایه گذاری کشور هلند به این استان تلاش داشتند قدردانی کرد و تکاپوی رسانه های استان را که همپای با مسئولان در انعکاس این رویداد بزرگ اقتصادی همکاری داشته اند، ستود.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر