نشست پژوهشگران و اساتید كشاورزی و فضای سبز كرج
دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
494 بازدید

طی نشستی به میزبانی سازمان پارکها وفضای سبز شهرداری کرج جمعی از پژوهشگران و اساتید كشاورزی و فضای سبز گرد هم آمدند.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ به مناسبت هفته پژوهش، نشست اساتید دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران با مدیرعامل و کارشناسان سازمان پارکها و فضای سبز در محل این اداره برگزار شد.

در این جلسه که با حضور محمدرضا زین العابدینی مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز و تعدادی از کارشناسان این سازمان برگزار شد، دکتر اعتماد، دکتر نمیرانیان، دکتر آذرنیوند، دکتر دهقان و دکتر پورابراهیم از اساتید پردیس منابع طبیعی و کشاورزی دانشگاه تهران حضور داشتند و به ارائه نظرات تخصصی خود در حوزه کشاورزی و فضای سبز پرداختند.

هدف از برگزاری این جلسات ارتباط مستمر و تبادل نظر اساتید دانشگاه و کارشناسان سازمان، اخذ نظرات مشورتی اساتید دانشگاه در خصوص مسائل سازمان، برنامه ریزی جهت پژوهش کاربردی در سازمان، ارزیابی پیشنهادات پژوهشی ارسال شده برای سازمان، ارتقا و به هنگام سازی توان کارشناسی کارکنان سازمان، اطلاع اساتید از مشکلات جاری و نیازها و چالشهای اجرایی و جهت دهی پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در جهت پاسخ به این موارد و تدوین برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت سازمان توسط اساتید دانشگاه است.

در حاشیه این جلسه استادیار جنگل کاری و نهالستانهای پردیس منابع طبیعی و کشاورزی دانشگاه تهران اظهار داشت: با توجه به مشکل کم آبی، باید در کلانشهر کرج در سطح وسیع از کاشت گونه هایی با نیاز آبی بالا پرهیز شود تا این بحران را پشت سر بگذاریم که با توجه به محدودیت گونه ها از نظر نیاز آبی کم، باید کار کارشناسی و تخصصی ویژه ای در این حوزه انجام شود.

دکتر وحید اعتماد با اشاره به اینکه در این جلسات در مورد آینده فضای سبز شهر کرج بحث و تصمیم گیری می شود، افزود: این تصمیم گیریها بر اساس یکسری شاخصها و معیارها، نظرات کارشناسی و بازدیدهای میدانی انجام می گیرد ضمن اینکه طی آن چالشها، محدودیتها، فرصتها و قابلیتها نیز مورد بررسی قرار می گیرند.

همچنین در این جلسه یکی دیگر از استادیاران پردیس منابع طبیعی و کشاورزی دانشگاه تهران نیز اعلام کرد: سلسله جلساتی که در سازمان پارکها برگزار می شود با همکاری اساتید دانشگاه تهران و کارشناسان سازمان با رویکرد آموزشی تخصصی حوزه کشاورزی و منابع طبیعی است که اتفاق خوبی برای آینده کلانشهر کرج است.

دکتر شراره پورابراهیم گفت: امید می رود که برگزاری این جلسات بتواند کمک قابل توجهی از لحاظ علمی به ساختار مدیریتی سازمان ارائه دهد و به صورت مستمر ادامه داشته باشد که در این زمینه پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران آماده هرگونه همکاری و کار کارشناسی و تخصصی با سازمان پارکها است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر