نظارت شرکت های هواپیمایی بر بازار سفرهای نوروزی
پنجشنبه ۲۴ دى ۱۳۹۴
0 نظر
403 بازدید


نشست مدیران بازرگانی شرکت های هواپیمایی برای نظارت بر بازار سفرهای نوروزی هوایی تشکیل شد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، محمد خداکرمی معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری بر هماهنگی این سازمان و شرکت های هواپیمایی برای مدیریت بازار نوروز 95 تاکید کرد. 
خداکرمی از شرکت های هواپیمایی خواست درباره چگونگی فروش بلیت بر آژانس های هواپیمایی طرف قرارداد نظارت و پس از بررسی های لازم با توجه به زمان، تقاضا و ظرفیت ناوگان، نرخ های بلیت مسیرهای مختلف را تعیین کنند. 
به گفته وی، اوج سفرهای نوروزی از بیستم اسفندماه امسال تا بیستم فروردین ماه 1395 خواهد بود.
مرتضی دهقان مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری، نیز از شرکت های هواپیمایی خواست بر پایه تحلیل آمار بازار پارسال و تقاضای موجود، نرخ مورد نظر خود را اعلام کنند و درباره آن به توافق لازم دست یابند.
دهقان تاکید کرد شرکت های هواپیمایی باید نسبت به اطلاع رسانی دقیق و بموقع به مسافران اقدام کنند.
دهقان تاکید کرد هرگونه فروش بی ضابطه بلیت از سوی دفتر خدمات مسافرت هوایی طرف قرارداد، مغایر با اجرای طرح آزادسازی است و مسئولیت آن با شرکت های هواپیمایی خواهد بود. بنابراین باید تارنماهای غیرمجاز فروش بلیت به مراجع قضایی معرفی شوند. 
سازمان هواپیمایی کشوری با توجه به آزادسازی نرخ بلیت پروازهای هوایی در برخی مسیرها درصدد است با برنامه ریزی مناسب بر فروش بلیت های نوروزی نظارت کند. 
با وجود ابلاغ طرح آزادسازی قیمت بلیت پروازهای داخلی از نهم آذرماه امسال در بیش از 170 مسیر داخلی، تاکنون هیچیک از شرکت های هواپیمایی نرخ بلیت های خود را افزایش نداده اند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر