قطع رابطه عربستان با ایران ازمنظر کارشناس هندی
یکشنبه ۲۷ دى ۱۳۹۴
0 نظر
417 بازدید


عضو مجلس مشورت مسلمانان هند قطع روابط دیپلماتیک عربستان با ایران را اقدامی اشتباه، عجولانه و به ضرر ریاض دانست.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛دکتر ظفر الاسلام خان عضو مجلس مشورت مسلمانان هند ، اظهار کرد:قطع روابط دیپلماتیک عربستان با ایران عواقب زیادی برای این کشور دارد و مسائل مهمی مانند عمره و تمتع را تحت تاثیر قرار می دهد.
وی افزود:اعدام شیخ نمر و قطع روابط دیپلماتیک دو اشتباه بزرگ عربستان و نتیجه آشفتگی اوضاع سیاسی این کشور است.
مدیر مسئول روزنامه ملی گازت هند خواستار کمک کشورهای اسلامی برای کاهش تنش بین ایران و عربستان شد و اظهار کرد:منطقه تحمل تنش بیشتر را ندارد و باید برای بازگشت آرامش به این منطقه پرتنش تلاش شود.
وی خاطرنشان کرد:عربستان باید پیش از اعدام این روحانی شیعه به هشدارهای ایران توجه می کند و تبعات این اقدام را در نظر می گرفت .
ظفر الاسلام خان گفت که شیخ نمر مخالفت خود را با آل سعود از راههای مسالمت آمیز دنبال می کرد و هیچ گاه به راههای خشونت آمیز متوسل نشده بود.
وی افزود:عربستان باید بداند که با اعدام و خاموش کردن صدای مخالفان نمی تواند صلح و امنیت در این کشور برقرار کند بلکه این اقدامات زمینه نارضایتی بیشتر مردم را فراهم می کند.
روابط ایران وعربستان سعودی به دنبال اعدام آیت الله شیخ نمر باقر النمر توسط عربستان سعودی تیره شد وریاض تصمیم به قطع روابط دیپلماتیک با تهران گرفت.
شیخ نمر یکی ازبرجسته ترین زندانیان سیاسی عربستان بود که 23 مهر سال 1393 به اتهام انتقاد ازحکومت سعودی به اعدام محکوم شد.
دادگاه تجدید نظر ودیوان عالی سعودی چندی پیش حکم اعدام وی را تایید کردند واین امر اعتراض علما، اندیشمندان وسازمان های اسلامی و بین المللی را به دنبال داشت وبرخی ازمقام های عالی رتبه اروپایی نیزبه این اقدام واکنش نشان دادند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر