نقشه خاورمیانه دست خوش تغییر
دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
584 بازدید

رئیس بخش اطلاعاتی منطقه کردستان عراق در مصاحبه با یک روزنامه آمریکایی درباره مسائلی مانند  اقدام به  تغییر نقشه خاورمیانه گفتگو کرد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ مسرور بارزانی رئیس سرویس اطلاعاتی منطقه کردستان عراق در مصاحبه با روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال باز هم از تغییر مرزها و تشکیل آنچه آن را کشور کردی نامید سخن گفت.

مسرور با بیان اینکه «ارتش عراق حرفه‌ای‌تر است یا نیروهای پیش مرگ»، به بازپس‌گیری شهر «سنجار» (شمال غرب عراق) از داعش اشاره کرد و گفت که نیروهای نظامی کردستان (پیش مرگ) اسطوره داعش را شکستند.

رئیس شورای امنیت کردستان عراق افزود:  نیروهای پیش مرگ بیش از 7700 مایل مربع از خاک عراق را آزاد کردند و اگر به این مقدار پیش روی کردهای سوریه در طول مرز را اضافه کنیم، این مساحت دو برابر خواهد شد.

بارزانی در این مصاحبه مدعی شد که موفقیت‌های کردها با حمایت هوایی ائتلاف آمریکا موسوم به ائتلاف بین‌المللی ضد داعش (در عراق) انجام شده است.

مسرور گفت که نیروهای کرد تا کنون بیش از 20 هزار نیروی داعش را از بین برده‌اند.

پیش از این مقامات کردستان عراق و بغداد اعلام کرده بودند که در زمان حمله داعش اولین کشوری که در اسرع وقت به کمک‌ عراق و کردهای عراق شتافت، ایران بود

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر