نوازندگی هم نوازان سایه به یاد استاد لطفی
چهارشنبه ۲۳ دى ۱۳۹۴
0 نظر
484 بازدید


گروه موسیقی سنتی «هم نوازان سایه» در آخرین پنجشنبهٔ دی ماه، به یاد استاد لطفی در تالار اصلی فرهنگسرای نیاوران، نوازندگی می کنند.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه،به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، این گروه به سرپرستی محمدامین اکبرپور و خوانندگی علیرضا حاجی طالب، در کنسرت خود، 12 قطعه را برای علاقه مندان اجرا خواهد کرد.
سرپرست گروه هم نوازان سایه با بیان اینکه این کنسرت در دو بخش اجرا خواهد شد، گفت: گروه هم نوازان هر ساله کنسرتی را به روی صحنه می برد که بخش نخستِ آن، یادوارهٔ یکی ازبزرگان موسیقی ایرانی در قالب بازسازی موسیقی قدیمی است.
اکبرپور افزود: امسال نیز در بخش نخست اجرا، به یاد استاد محمدرضا لطفی به بازسازی چندین تصنیف قدیمی با ردیف آوازی شوشتری پرداخته ایم.
وی در ادامه افزود: شوشتری از آوازهای مهجور است که استاد محمدرضا لطفی به آن خیلی علاقه مند بود. رِنگ فرح، ساقی ساقی (از ردیف میرزا عبدالله)، باد صبا، حسام السلطنه و رِنگ بیداد درویش خان، از دیگر قطعه هایی است که گروه در بخش نخست اجرا خواهد کرد.
اکبر پور با بیان اینکه در بخش دوم این اجرا، از دستگاه ماهور و یکی ازگوشه های اصلی آن، به نام راک (که در دستگاه ماهور بسیار مهجور است) استفاده شده ،عنوان داشت: آهنگسازی قطعه های این بخش را بر اساس ردیف میرزاعبدالله و گوشهٔ راک ساخته ام که شعرهای این مجموعه را نیز امیر خاکسار سروده است.
وی گفت: قطعهٔ رِنگ راک بر اساس رِنگ ناز علی نقی وزیری؛ و تصنیف خسرو خوبان در مایهٔ راک، به روایت عبدالله خان دوامی ساخته شده است.
نوازندگان گروه هم نوازان سایه عبارتند از: احمد میرهاشمی (کمانچه) و محمدباقر زینالی (کمانچه)، آرش کاووسی (تار) و مرضیه ریونی (تار)، زمان خیری (نی)، یاشار مهاجری (سنتور)، سیاوش کریمی نژاد (دف، دایره، دمام)، مجید علیزاده (تنبک) و محمدامین اکبرپور (تار و سه تار).
محمد امین اکبرپور، فارغ التحصیل رشتهٔ موسیقی دانشکدهٔ هنر است. وی تار و سه تار را نزد استاد محمدرضا لطفی، زیدالله طلوعی، پیرنیاکان و ساکت فرا گرفته و گروه هم نوازان سایه را در سال 1378 تأسیس کرده است. همچنین این گروه تا کنون کنسرت های زیادی در تهران و شهرستان ها اجرا کرده است.
گروه هم نوازان سایه، 24 دی ماه ساعت 21 در تالار اصلی فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه خواهد رفت.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر