نگرانی رژیم صهیونیستی از توافق هسته ای
چهارشنبه ۳۰ دى ۱۳۹۴
0 نظر
459 بازدید


رئیس ستاد مشترک رژیم صهیونیستی توافق هسته ای میان ایران و کشورهای غربی تحولی مهم و راهبردی در منطقه و تهدیدی برای تل آویو دانست.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ پایگاه خبری فلسطین الیوم گزارش داد: گادی آیزنکوت رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در کنفرانس کانون مطالعات امنیت قومی گفت: ایران همچنان از چند جهت از جمله سوریه، لبنان، حماس و عرب های مقیم سرزمین های اشغالی تل آویو را تهدید می کند.
وی با بیان اینکه توافق هسته ای ایران منجر به تغییرات گسترده در استراتژی های کشورهای منطقه خواهد شد گفت: با این توافق و به دنبال آن رفع تحریم های ایران برخی کشورهای منطقه ضعیف تر و برخی قوی تر می شوند و دوره توازن و معادلات قدیم به پایان رسیده و در سال های آینده شاهد توازن های جدیدی خواهیم بود.
آیزنکوت افزود: ایران به رغم امضای توافق هسته ای همچنان برای تقویت جایگاه خود در منطقه تلاش می کند.
وی گفت: ایران نه به شکل مستقیم بلکه به طور غیر مستقیم بر نوار غزه و شهروندان عرب در داخل سرزمین های اشغالی تاثیر خواهد گذاشت.
رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی حزب الله را بزرگترین تهدید برای این رژیم دانست و گفت: حزب الله از سلاح های پیشرفته و مهمی برخوردار است و مهارت های زیادی هم در جنگ ها بخصوص در کنار روسیه کسب کرده و از پشتیبانی ایران نیز برخوردار است.
وی درباره تهدید این رژیم از سوی سوریه نیز گفت: نفوذ نظامی و اقتصادی ایران در سوریه بسیار گسترده بوده و ایران یکی از تصمیم گیرندهای اصلی در سوریه است.
وی در پایان افزود: ایران از صنعت نظامی بسیار پیشرفته ای برخوردار است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر