نگرانی رژیم صهیونیستی از توافق هسته ای ایران
چهارشنبه ۰۹ دى ۱۳۹۴
0 نظر
495 بازدید


روزنامه جروزالم پست از قول کارشناسان رژیم صهیونیستی توافق هسته ای را یک پیروزی بزرگ برای ایران معرفی کرد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛روزنامه انگلیسی زبان  جروزالم صهیونییتی از کارشناسانی که به پرونده هسته ای ایران پرداخته اند، نقل کرد که روز سه شنبه به جروزالم پست گفته اند که انتقال بیش از 25 هزار پوند اورانیوم غنی شده ایران با خلوص پایین به روسیه نمی تواند در ابعاد بزرگ اهمیت چندان زیادی داشته باشد. 
طبق توافقنامه هسته ای قرار است برخی از تحریم های امریکا ، اتحادیه اروپا و سازمان ملل علیه ایران برداشته شود.
'مارک دوبوویتز ' مدیر اجرایی بنیاد دفاع از دمکراسی های یک اندیشکده مستقر در واشنگتن به جروزالم پست گفت: ایران با تبادل امتیازهایی که براحتی قابل بازیابی است نظیر اورانیوم غنی شده و از دور خارج کردن سانتریفیوژهای نسل اول به یک پیروزی بزرگ دست یافته است . 
یک شرط کلیدی توافق مورد بحث ایران با امریکا ، انگلیس ، چین ، فرانسه ، روسیه و المان تعهد ایران برای کاهش ذخایر اورانیوم غنی شده اش با خلوص پایین است. 
درهمین حال ، یک استادیار پژوهشی و مدیر کنترل تسلیحات و برنامه امنیت منطقه ای در موسسه مطالعات امنیت ملی در دانشگاه تل آویو نیز به این روزنامه گفته است که درحالی که بعضی انتقال اورانیوم غنی شده به روسیه را جشن گرفته اند مسائلی در پس زمینه بزرگتر توافق وجود دارد. 
وی گفت : بدیهی است که انتقال اورانیوم از ایران گامی در جهت درست بود ولی ' دور از انتظار نبود. انتظار نمی رفت که مانعی در سر راه آن وجود داشته باشد. '

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر