نگرانی های رونق فروش خودرو
چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
411 بازدید

ناراضیان فروش تسهیلاتی نگران این هستند که با احیای تولید خودرو سازان صنعت خودرو درباره تاثیری مثبت بر رشد اقتصادی بگذارد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه  از صبح دوشنبه که فروش خودرو با تسهیلات 25 میلیون تومانی در قالب طرح خروج از رکود دولت به اجرا درآمد، مشتریان استقبال قابل توجهی از طرح مورد نظر به عمل آوردند تا خونی تازه در رگ‌های صنعت خودرو کشور به جریان بیفتد. هر چند فروش تسهیلاتی خودرو دارای ابهاماتی بوده و نگرانی‌هایی در مورد سرنوشت خودروسازان پس از اجرای کامل آن وجود دارد اما نوع ناراحتی و نارضایتی «برخی»، از جنس دیگری است. به‌عبارت بهتر، این دسته از ناراضیان فروش تسهیلاتی خودرو، نه نگران آینده خودروسازان (پس از اتمام طرح مورد نظر و مواجهه با انبوهی از چک‌هایی که باید پاس شوند) بوده و نه از ایرادات اقتصادی آن گلایه دارند؛ بلکه بیشتر ناراحت موفقیت «طرح خروج از رکود دولت» هستند. 

بدون شک یکی از نکات مثبت کارنامه دولت، مثبت‌شدن رشد اقتصادی در سال 93 بود؛ حال آنکه طی سال جاری، آوارشدن رکود بر سر بازارها و واحدهای تولیدی از جمله «خودرو»، این «رشد» را در خطر انداخت. از همین رو دولت تصمیم گرفت با ارائه بسته خروج از رکود، بازارها و واحدهای تولیدی را دوباره راه بیندازد و در این بین، حسابی ویژه روی خودرو باز کرده است.

به اعتقاد کارشناسان، اگر بازار خودرو رونق بگیرد، تیراژ خودروسازان نیز افزایش خواهد یافت و این خبری خوب برای دولت است زیرا می‌تواند دوباره به رشد اقتصادی امیدوار باشد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر