نیازبه نوسازی تاکسیرانی کرج همگام با استاندارد
چهارشنبه ۰۹ دى ۱۳۹۴
0 نظر
524 بازدید

   عضو شورای اسلامی شهر کرج  به منظور کاهش آلودگی هوا بر نوسازی ناوگان تاکسیرانی این کلانشهر مطابق با استانداردهای موجود تاکید ورزید.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛حجت الله غلامرضایی اظهار داشت: ناوگان حمل و نقل عمومی بر چند رکن اتوبوسرانی، تاکسیرانی، مترو،BRT و... استوار است و هر یک از این موارد از نقش و جایگاه ویژه ای در امر جابه جایی مسافرین درون شهری برخوردار هستند و اگر خواستار ترویج فرهنگ استفاده کمتر از خودروهای شخصی و تک سرنشین هستیم، باید به حوزه حمل و نقل عمومی توجه بیشتری قائل شویم.
وی تصریح کرد: کلانشهر کرج طی روزهای اخیر در تب شدید آلودگی هوا سوخت و کار به برگزاری جلسات اضطراری و تعطیلی مدارس و ادارات کشید و آنطور که کارشناسان می گویند عمده علل مشکلات زیست محیطی ریشه در ترافیک و تبعات ناشی از آن دارد؛ ترافیک یعنی دود و آلودگی، تهدید سلامت عمومی جامعهو اسراف منابع ملی.
غلامرضایی افزود: متاسفانه در کشورمان ناوگان حمل و نقل عمومی از کیفیت و کارآیی لازم برخوردار نیست و به دلیل فرسودگی و عمر بالای تاکسی ها و اتوبوس ها، شهروندان تمایل چندانی برای استفاده از امکانات عمومی ندارند و تردد با خودروی شخصی را برغم هزینه های بیشتر ترجیح می دهند.
وی از طولانی شدن زمان بهره برداری مترو کرج انتقاد کرد وافزود : با در نظر گرفتن شرایط مساعد کنونی و تزریق بودجه های میلیاردها تومانی به سازمان قطار شهری، دیگر هیچ عذر و بهانه ای برای کم کاری پذیرفته نیست و انتظار می رود که واگن های مترو در سال 95 نسبت به مسافرگیری اقدام کنند.
این عضو شورای اسلامی شهر کرج در پایان بیان کرد: شهروندان همه ساله با افزایش نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس مواجه هستند اما به موازات این موضوع، رویکرد خاصی در ارتقای کیفیت ناوگان حمل و نقل عمومی مشاهده نمی شود و از همین انتظار می رود که در خصوص نوسازی تاکسی های فرسوده و رسیدگی به وضعیت ظاهری آنها اقدامات لازم در دستور کار مسئولان امر قرار گیرد.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر