نیاز البرز به بازنگری چالش های زیست محیطی
یکشنبه ۲۰ دى ۱۳۹۴
0 نظر
495 بازدید


  رئیس شورای اسلامی شهر کرج بر جدی گرفتن تهدید ها و چالش های زیست محیطی در این کلانهشر تاکید ورزید.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه از پایگاه مدیریت شهری کرج؛محمود دادگو  رئیس شورای اسلامی شهر کرج ابراز داشت: تهدیدها و چالش های زیست محیطی باید از سوی مسئولان جدی گرفته شود؛ موضوعاتی همچون انتقال تونلی آب از سد امیرکبیر به تهران به منظور دفاع از سلامت شهروندان و بهداشت عمومی جامعه نیازمند بازنگری بیشتر است.
وی ادامه داد:ترافیک و آلودگی هوا در استان البرز و کلانشهر کرج از مرز بحران و هشدار گذشته و طی روزهای اخیر شاهد قرار گرفتن هوا در شرایط اضطراری بودیم که موجب خانه نشینی شهروندان شد و سلامت زنان باردار، کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی را به خطر انداخت و اوج گرفتن آلودگی هوا یعنی بی نتیجه بودن فعالیت های صورت گرفته برای مقابله با آلاینده ها است.
دادگو افزود: یکی دیگر از موضوعاتی که باید به صورت ویژه مد نظر مسئولان و برنامه ریزان قرار گیرد، دفن بهداشتی زباله ها و ارتقای مدیریت پسماندها می باشد؛ چرا که دفن روزانه بیش از هزار تن زباله و نخاله در مرکز حلقه دره موجب وارد آمدن خسارت های جبران ناپذیری به پیکره محیط زیست شده و حتی تهدیدی برای سلامت سفره های آب زیرزمینی نیز به شمار می آید.
دادگو در بخش دیگری از سخنانش به پروژه در دست اقدام انتقال تونلی آب از سد امیرکبیر به تهران اشاره کرد و گفت: با اجرای این پروژه، حیات رودخانه کرج و جاده زیبای چالوس دچار تهدید خواهد شد و انواع گونه های گیاهی و جانوری تخریب می شوند. اینکه چرا مسئولان برای اجرای طرحی با چنین ابعاد مخرب زیست محیطی اصرار می ورزند، برای بنده مشخص نیست و نیاز به روشنگری بیشتر احساس می شود؟
 وی در پایان اظهار داشت: امید می رود که با توجه به اهمیت بسیار بالای محیط زیست و نقش اساسی آن در تحقق توسعه پایدار و متوازن، کارگروهی با اختیارات ویژه در سطح استان البرز تشکیل شود تا هر جا که عوامل طبیعی و غیر طبیعی در صدد تخریب محیط زیست، تصرف اراضی ملی و تعرض به منابع طبیعی برآمدند، اقدامات لازم در دستور کار قرار گیرد.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر