تصمیم واحد کشورها برای ریشه کنی تروریسم
سه شنبه ۱۵ دى ۱۳۹۴
0 نظر
466 بازدید

رئیس مجلس شورای اسلامی  در دیدار با وزیر امور خارجه دانمارک بر همکاری کشورها در مبارزه با تروریسم تاکید ورزید.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه از خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با کریستین ینسن وزیر امور خارجه دانمارک و هیات همراه گفت: به زودی برنامه ششم توسعه در پارلمان ایران بررسی خواهد شد و با توجه به این برنامه ایران آماده همکاری در زمینه های تولید انرژی، داروسازی و کشاورزی با کشور دانمارک است.
وی در ادامه با بیان اینکه در یک سال گذشته سطح همکاری ها از نظر اقتصادی گسترش پیدا کرده گفت: در سال جاری قوانین تسهیل کننده در امر سرمایه گذاری را در پارلمان به تصویب رساندیم و اکنون شرایط برای همکاری های اقتصادی و تجاری مهیا است.
کریستین ینسن وزیر خارجه دانمارک نیز در این دیدار ضمن تاکید بر لزوم گسترش روابط تجاری و اقتصادی با ایران گفت: سفر ما به ایران همراه با یک هیات کاملی صورت گرفته که همین مسئله نشان دهنده علاقه دانمارک برای توسعه روابط با ایران است.
وی افزود: دانمارک تجربیات زیادی در زمینه تولید انرژی و انرژی های تجدیدپذیر و نیروگاه های بادی دارد و آماده است که تجربیات 25 ساله خود را در این حوزه ها به کشور ایران منتقل کند.
وزیر خارجه دانمارک در ادامه با اشاره به تصویب برجام گفت: برجام نه فقط برای جمهوری اسلامی ایران و کشورهای 1+5 بلکه برای منطقه و کل جهان حائز اهمیت است.
کریستین ینسن بر لزوم مبارزه با تروریست ها تاکید کرد و افزود: دانمارک در مبارزه با تروریسم و برقراری صلح و امنیت در جهان مصمم است و حاضر است که در این زمینه همکاری با سایر کشورها داشته باشد.
وی افزود:تروریسم تاثیر بسیار زیادی بر ناامنی جهان داشته و این وظیفه همه کشورها است که در مبارزه با هرگونه تروریستی به یکدیگر کمک کنند و مانع گسترش و تجاوز این گروه ها به کشورها شوند.
وزیر خارجه دانمارک در پایان ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: دانمارک و ایران از سال های قبل با یکدیگر ارتباط داشته و امیدواریم که سطح این روابط به زودی گسترش پیدا کند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر