هشدار سازمان ملل در مورد آوارگان سوری
چهارشنبه ۳۰ دى ۱۳۹۴
0 نظر
393 بازدید


سازمان ملل و آژانس های امدادرسان در خصوص هزاران کودک آواره سوری در مسیر مهاجرت از ترکیه به جنوب شرقی اروپا هشدار داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ خبرگزاری رویترز از ژنو گزارش داد: آژانس آب و هوای سازمان ملل از احتمال کاهش دمای هوا و بارش شدید برف طی 2 هفته آینده در شرق شبه جزیره بالکان، ترکیه، شرق مدیترانه، سوریه، لبنان، سرزمین های اشغالی و اردن خبر داد.
همچنین«کریستف بولیراک» سخنگوی صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) گفت: بسیاری از کودکان مهاجر از لباس کافی برخوردار نیستند و تغذیه مناسب ندارند.
وی احتمال جان باختن کودکان سوری بر اثر سرما را بسیار بالا توصیف کرد. 
بولیراک گفت که سال گذشته، یک چهارم از یک میلیون مهاجر و آواره ای که وارد اروپا شدند، کودک بودند. 
در همین حال، یک بنیاد خیریه موسوم به نجات کودکان با صدور بیانیه ای اعلام کرد که کودکانی که به سواحل جزیره لسبوس در یونان نقل مکان می کنند، لباس بسیار کم و کاملا خیس بر تن دارند. 
در بیانیه این صندوق آمده است: امدادگران در مرکز مرزی کمک به آوارگان در شهر «پرزوو» (صربستان) می گویند برف زیادی در این منطقه روی زمین نشسته و کودکانی که پای به این مکان می گذارند، خسته اند، لبانشان کبود شده است و از سرما به خود می لرزند.
در این بیانیه پیش بینی شده که دمای هوا در شهر پرزوو در صربستان تا منفی 20 درجه سلسیوس (منفی 4 درجه فارنهایت) و در مرز یونان با مقدونیه تا منفی 13 درجه سلسیوس (9 درجه فارنهایت) کاهش یابد.
کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل نیز اعلام کرد که در ماه جاری میلادی به طور متوسط یکهزار و 708 نفر در روز وارد یونان شده اند. این تعداد در ماه گذشته میلادی به طور متوسط 3 هزار و 508 نفر در روز بود. 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر