همکاری آمریکا و مالزی در مبارزه با تروریسم
پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
527 بازدید

دو کشور آمریکا و مالزی در مبارزه با تروریسم توافق نامه همکاری دو جانبه امضا کردند،بر اساس توافق امضا شده میان دو طرف، مالزی خواهد توانست به پایگاه‌های داده آمریکایی‌ها درباره مظنونان تروریستی دسترسی داشته باشد .

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه و به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس،‌ زاهد حمیدی، معاون نخست‌وزیر مالزی اعلام کرد: بر اساس توافق امضا شده میان دو طرف ،مالزی به پایگاه‌های داده آمریکایی‌ها درباره مظنونان تروریستی دسترسی پیدا می کند و این پایگاه‌ها شامل بیش از 1.2 میلیون اثر انگشت است.

وی ادامه داد: بدین ترتیب مالزی مانع ورود این افراد مظنون به این کشور خواهد شد.

این مقام دولت مالزی تصریح کرد: اطلاعاتی در اختیار است که نشان می‌دهد حملات پاریس می‌تواند انگیزه‌ای برای سایر تروریست‌ها در راستای انجام حملات مشابه در جاهای دیگر باشد.

وی افزود:‌ دولت مالزی وضعیت کنترل امنیتی را در خروجی‌ها و ورودی‌های این کشور بالا برده است.

زاهد خاطرنشان کرد: پلیس مالزی از اطلاعاتی که در اختیار می‌گیرد، به طور کامل استفاده خواهد کرد تا تروریست‌های خارجی نتوانند از این کشور به عنوان یک گذرگاه استفاده کنند.

در همین حال، ژوزف یون، سفیر آمریکا در مالزی اعلام کرد که دولت کوالالامپور تلاش بسیار زیادی در راستای مبارزه با شبه نظامیان تروریست انجام داده است.

وی ادامه داد: توافق امضا شده میان دو طرف مکانیزمی را برای تبادل اطلاعات در باره مظنونان تروریستی و افراد مجرم فراهم می‌کند. یون تاکید کرد:‌ تمامی این اطلاعات از طریق قانونی و در چارچوبی کاملا مشخص تبادل خواهد شد.

امضای این توافق تنها چند روز قبل از سفر باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا به کوالالامپور صورت گرفته است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر