همکاری ایران و اسلوونی در اجرای طرح های آب و برق
دوشنبه ۲۱ دى ۱۳۹۴
0 نظر
406 بازدید


وزیر نیرور از همکاری ایران و اسلوونی برای اجرای طرح های آب و برق و امضای تفاهم نامه در همین زمینه خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، حمید چیت چیان در دیدار با «ازدراکو پوچیو الشک» وزیر توسعه اقتصادی و فناوری جمهوری اسلوونی و هیات اقتصادی همراه که در ساختمان ستادی وزارت نیرو برگزار شد، بر تقویت روابط اقتصادی بین دو کشور تاکید کرد و گفت: حضور هیات تجاری و شرکت های اقتصادی اسلوونی در ایران و گشایش دفتر نمایندگی تجاری اسلوونی در تهران، تقویت همکاری های اقتصادی و تجاری بین دو کشور را نوید می دهد.
وی با یادآوری امضای یادداشت تفاهم بین وزارت نیرو و وزارت توسعه اقتصادی و فناوری جمهوری اسلوونی افزود: کلید موفقیت شرکت های اسلوونی در جمهوری اسلامی ایران، تولید مشترک با شرکت های ایرانی است.
چیت چیان، ظرفیت بالای برق در ایران را یادآورشد و افزود: جمهوری اسلامی هم اکنون دارای 74 هزار مگاوات ظرفیت نصب شده نیروگاهی است که در 10 سال آینده این رقم، 50 هزار مگاوات افزایش خواهد یافت که زمینه خوبی را برای تجارت برق فراهم می کند.
وی با یادآوری جلسه دو هفته قبل خود با وزیران انرژی ارمنستان، گرجستان و روسیه و اتصال شبکه های برق چهار کشور، اضافه کرد: ایران اکنون بیش از 10 میلیارد کیلووات ساعت صادرات برق به ترکیه، افغانستان، پاکستان و عراق دارد.
وزیر نیرو با بیان اینکه امکانات خوبی در تجارت برق در ایران فراهم است، از حضور شرکت های اسلوونی در ایران استقبال کرد و گفت: یکی از مواردی که در ارتقای همکاری های دو کشور موثر خواهد بود، فاینانس پروژه های داخلی از سوی شرکت های اسلوونی است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر