همکاری شرکت های سیمانی فرانسه وسوئیس با ایران
پنجشنبه ۲۴ دى ۱۳۹۴
0 نظر
375 بازدید


نایب رئیس انجمن کارفرمایان صنعت سیمان با توجه به لغوتحریم ها از اعلام آمادگی شرکت های فرانسه و سوئیس برای انعقاد قرارداد با ایران خبر داد. 
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ، مرتضی لطفی نایب رئیس انجمن کارفرمایان صنعت سیمان اظهار کرد: شرکت های «هولسیم» سوئیس و «لافارش» فرانسه برای همکاری در صنعت سیمان ایران و بستن قرارداد با شرکت سیمان «فارس خوزستان» ابراز آمادگی کرده اند.
وی افزود: این شرکت های خارجی که به عنوان بزرگترین شرکت های صنعت سیمان در جهان محسوب می شوند، از سال گذشته یک کنسرسیوم مشترکی را تشکیل داده و بعد از توافق هسته ای و برنامه ریزی برای لغو تحریم ها، برای حضور در صنعت سیمان ایران، آمادگی خود را اعلام کرده اند.
به گفته لطفی، انتظار می رود در ماه های آینده تحولات مهمی در حوزه سیمان و سرمایه گذاری خارجی در این بخش روی دهد و در ماه های گذشته نیز شرکت های مختلفی تلاش کرده اند تا با شرکت های فعال سیمان ایران، در زمینه تولید قرارداد ببندند.
وی اظهار داشت: تشریفات لازم برای بسته شدن قراردادها با دو شرکت یادشده انجام شده است.
لطفی گفت: شرایط پساتحریم امکان تسهیل و رشد صنعت سیمان در کشور را فراهم خواهد ساخت؛ همچنین همکاری ها با کشورهای منطقه را کلید خواهند زد.
به گفته وی، جمهوری اسلامی با همکاری بخش خصوصی گرجستان درصدد راه اندازی یک واحد سیمان در این کشور است. روسیه نیز تقاضایی برای احداث یک واحد مشترک تولید سیمان در خاک این کشور داده که در حال بررسی است.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران معتقد است: ایران مزیت های بسیاری در حوزه سیمان دارد و واحدهای تولیدی متعددی در سال های گذشته راه اندازی شده ضمن آنکه کشورمان از فرصت منابع انرزی ارزان برای فعال سازی این صنعت برخوردار است.
به گفته وی، بسیاری از کشورهای اروپایی در دهه های گذشته به دلیل مشکلات محیط زیستی تولید سیمان از این صنعت خارج شدند؛ بنابراین با توسعه مراودات بین المللی فرصت برای توسعه این صنعت و حضور سرمایه گذاران خارجی در ایران فراهم خواهد شد.
براساس آخرین آمار اعلام شده تا پایان سال گذشته، جمهوری اسلامی چهارمین تولیدکننده سیمان در جهان و نخستین صادرکننده این ماده در دنیا محسوب می شود.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر