هنگام خوردن راه نروید
دوشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
330 بازدید

محققان دریافتند که خوردن در حال حرکت موجب افزایش وزن  و چاقی حتی در افرادی که رژیم غذائی دارند منجر می شود بنابر این اگه نمی خواهید چاق شوید هنگام راه رفتن چیزی نخورید .

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛حس سیری در نتیجه واکنشهای مغزی و شیمیائی است که تحت تاثیر یادگیری حواس پرتی واحساسات قرارمی گیرد .

در این مطالعه، محققان 40 دانش آموز دختر را که به دو گروه افراد کم وزن و دارای اضافه وزن  طبقه بندی شده بودند مورد مطالعه قرار دادند. هر شرکت کننده به صورت تصادفی برای خوردن  غلات تحت شرایط مختلف انتخاب شد: گروه اول همزمان با تماشای یک کلیپ پنج دقیقه ای از تلویزیون آن را خورد، گروه دوم در حین پیاده روی در راهرو و گروه آخر در حین گفتگو با یک دوست.
 
نتایج نشان داد که شرکت کنندگانی که در حین راه رفتن غذا می خوردند، پنج برابر بیشتر از دیگر شرکت کنندگان غذا مصرف می کنند و این منجر به افزایش وزن در این افراد می شود.
 
دانشمندان معتقدند که حس سیری نه تنها در نتیجه واکنش های مغزی و شیمیایی است بلکه تحت تاثیر یادگیری، احساسات و حواس پرتی نیز قرار می گیرد. اگر ما در حین راه رفتن یا در مقابل کامپیوتر غذا بخوریم کمتر احساس سیری خواهیم کرد زیرا حواسمان از غذا منحرف شده و ذهن ما قادر به درک ارتباط بین غذا و زمان غذا نخواهد بود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر