هوش بیشتر نوزادان با شیر مادر
یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
456 بازدید


خاصیت ضد میکروب و اسیدآمینه در شیر مادر موجب آن می شود تا کودکانی که از این شیر تغذیه می کنند ضریب هوشی بالاتری داشته باشند.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛فرید ایمان زاده رئیس بیمارستان کودکان مفید گفت: به دلیل وجود ضد میکروب و اسیدآمینه‌ها در شیر مادر، کودکانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند در نسبت به مصرف‌کنندگان شیرخشک‌، از 8 درصد ضریب هوشی بالاتری برخوردار هستند.
دبیر علمی یازدهمین کنگره اورژانس‌ها و بیماری‌های شایع طب کودکان گفت: به دلیل مصرف فست فود ها و خوراکی‌های شور، احتمال ابتلا به فشار خون در کودکان بسیار زیاد شده است.
وی اختلال عملکرد فعالیت کلیه، کبد و التهاب در عروق، بیماری‌های غدد، استرس شدید و عفونت‌های اورولوژیک را از دلایل ابتلا به فشار خون عنوان کرد.
رئیس بیمارستان مفید با اعلام این خبر که در حال حاضر تنها 20-35 درصد از نوزادان از شیر مادر تغذیه می‌کنند و 2.3 از تغذیه شیرخوارها با شیر خشک است تصریح کرد: به دلیل وجود ضد میکروب و اسیدآمینه‌ها در شیر مادر، کودکانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند در نسبت به مصرف‌کنندگان شیرخشک‌، از 8 درصد ضریب هوشی بالاتری برخوردار هستند.
وی ادامه داد: کودکانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند بدنشان سوخت‌وساز بیشتری دارد و نسبت به دیگر افراد در وضعیت وزنی نرمال‌تری به سر می‌برند.
رئیس انجمن علمی تغذیه با شیر مادر در ایران، افزایش ارتباط عاطفی میان فرزند و والدین و کاهش بیماری‌های گوارشی و تنفسی را از دیگر مزایای شیر مادر برشمرد و تأکید کرد: کودکانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند مرگ میرشان کمتر است.
ایمانزاده شیر خشک را یکی از عوامل افزایش احتمال ابتلا به فشار خون خواند و گفت: شیر خشک خورها چاق‌تر هستند چون غلظت سدیم و پروتئین دریافتی آن‌ها بیشتر است.
وی ابراز کرد: باید به سمت ترویج تغذیه از شیر مادر پیش برویم، چراکه بدترین فرم‌های سینه برای شیردهی هم قابل‌درمان هستند و با مشاوره می‌توان به مادران نحوه شیردهی صحیح را آموزش داد. 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر