واکنش مضحک ترامپ در مقابل تظاهرات ایرانی ها
یکشنبه ۱۳ دى ۱۳۹۴
0 نظر
420 بازدید

نامزد‌ جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا ادعای مضحکی مبنی براینکه تظاهرات خودجوش ایرانی ها مقابل سفارت عربستان در تهران برای نفت عربستان است،مطرح کرد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛به نقل از شبکه ای پی ان تی، دونالد ترامپ، یکی از داوطلبان نامزدی حزب جمهوری خواه برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، در واکنش به تظاهرات معترضان به اعدام آیت الله نمر، روحانی مبارز عربستانی، که در برابر سفارت این کشور در تهران برگزار شده بود، ادعا کرد: ایران نفت عربستان را می‌خواهد. 
ترامپ، که شنبه در یک گردهمایی تبلیغاتی در بیلوکسی در ایالت می‌سی‌سی‌پی سخنرانی می‌کرد، یکباره درباره موضوع تظاهرات در برابر سفارت عربستان در تهران مدعی شد: «این را به یاد داشته باشید، من سیگنال‌ها را خوب می‌گیرم و می‌بینم که خیلی چیز‌ها دارد اتفاق می‌افتد. یکی از چیزهایی که من می‌بینم و این اتفاق همین امروز، در تهران، افتاد این است که آن‌ها دارند سفارت عربستان سعودی را آتش می‌زنند، متوجه هستید؟ خب، این نشان می‌دهد که ایران می‌خواهد عربستان سعودی را بگیرد، آن‌ها همیشه این را می‌خواسته‌اند. آن‌ها نفت را می‌خواهند، آن‌ها همیشه این را می‌خواسته‌اند.» 
ترامپ در ادامه در حالی مشخص نبود خطابش متوجه کیست، تصریح کرد: «حالا شما تماشا کنید، من خیلی چیز‌ها را پیش بینی کردم. از جمله اینکه گفتم نفت را بگیرید، نفت را به دست آورید، نفت را نگه دارید، درست است؟ من ۳ سال است که این را گفته‌ام و همه می‌گفتند، «ما که نمی‌توانیم این کار را بکنیم این یک کشور مستقل است. اما کشوری وجود ندارد، آن‌ها یک مشت آدم‌های دروغگو هستند، آن‌ها داعش را درست کردند، هیلاری کلینتون با اوباما داعش را درست کرد.»

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر