واکنش هاشمی به اظهارات ترامپ
یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
462 بازدید

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن غیر عقلانی و غیر منطقی خواندن سخنان نامزد حزب جمهور‌ی‌خواه آمریکا مبنی بر عدم اجازه ورود به مسلمانان به این کشور، اظهارات وی را محکوم کرد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛  آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به اظهارات زشت دونالد ترامپ، نامزد انتخابات حزب جمهور‌ی‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مبنی بر عدم اجازه ورود به مسلمانان به این کشور، این‌گونه اظهارات را غیر منطقی و غیرعقلانی توصیف کرد و افزود: این اتفاق در وهله‌ نخست برای دولتمردان آمریکا، زیان‌بار است که البته کاخ سفید این اظهارنظر را سریعاً محکوم و کاملاً مغایر با ارزش‌های آمریکا دانسته است.

وی با اشاره به حضور مسیحیان در بیش از 60 کشور اسلامی، بر زندگی مسالمت آمیز پیروان همه ادیان تأکید کرد و گفت: همه‌ پیامبران الهی و به طریق اولی پیامبر اسلام، بر مهربانی انسان‌ها نسبت به یکدیگر توصیه‌های فراوانی دارند و سخنان اختلاف برانگیز، برخاسته از تعصب‌های جاهلی است که متأسفانه در اسلام هم بعضی از گرو‌ه‌های تندرو، کارهای خشن افراطی می‌کنند که نمونه‌های آن را این روزها در اقدامات طالبان، داعش، القاعده، بوکوحرام و ... می‌بینیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با ابراز تأسف از تأثیرات منفی تفکرات افراطی در میان جوانان، احساسات پوچ را برای هر انسانی در ابعاد زندگی فردی و اجتماعی خطرناک دانست و ادامه داد: باید عوامل جدی نشاط آور جامعه را تقویت کنیم که یکی از بهترین عوامل آن، ورزش است.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به نگاه‌ دانشگاهیان درخصوص تأثیرات منفی انسداد سیاسی برای گسترش فسادهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، یادآور شد: جامعه مرکب از عوامل متعدد تأثیرگذار بر همدیگر است که باید نگاهی هم زمان به همه‌ی آنها داشت تا جامعه پویایی و نشاط خویش را حفظ کند.

وی دوری افراد به خصوص جوانان از معارف اسلامی را زمینه‌ساز گرفتاری و آلودگی به انواع انحرافات دانست و تصریح کرد: پوچی که بدترین و خطرناک‌ترین حالت ممکن است، بر اثر دوری از اخلاقیات و معارف الهی در انسان‌ها به وجود می‌آید که اگر کشوری به پوچی جوانان برسد، به سقوط ارزش‌های آن جامعه نزدیک می‌شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با برشمردن برخی از عوامل تأثیرگذار در نا امیدی جوانان در جامعه، گفت: جوانانی که در عصر انفجار اطلاعات به سر می‌برند، اگر راه اظهارنظر بر آنها بسته شود، خیلی زود دل زده و نا امید می‌شوند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر