ورود به عراق بدون ویزا شایعه است
سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
280 بازدید


عدم نیاز به اخذ ویزا برای خروج زائران اربعین  که به تازگی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده فقط شایعه بوده و خروج از مرز فقط با ویزا ممکن است.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا دراین باره ابراز کرد: چنین ادعاهایی کذب بوده و به هیچ عنوان تایید نمی‌شود. خروج از مرز تنها با داشتن گذرنامه معتبر و ویزای کشور عراق ممکن است و ماموران مرزبانی از تردد زائران فاقد گذرنامه یا ویزا به آن سوی مرز جلوگیری خواهند کرد.
فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به ازدحام در مرزها در آستانه اربعین تصریح کرد: شاهد خروج جمعیت زیادی از عاشقان حسینی به سمت کربلا هستیم اما هیچ یک از این افراد امکان خروج بدون گذرنامه یا ویزا را نداشته‌اند.
رضایی تاکید کرد: به هیچ عنوان امکان برداشتن شرط گذرنامه و ویزا وجود ندارد و ماموران پلیس با جدیت بر این موضوع نظارت دارند.
وی با بیان اینکه مرزبانان در مرزهای کشور در آماده‌باش کامل هستند و تمامی فعالیت‌ها را رصد می‌کنند گفت: با توجه به موج بازگشت که پیش‌بینی می‌شود از روز پنج‌شنبه آغاز شود، فرماندهی مرزبانی تمهیدات ویژه‌ای نیز پیش‌بینی کرده و از هموطنانی که در حال ورود به کشور هستند بازرسی خواهد کرد.
فرمانده مرزبانی ناجا از زائران خواست که از همراه آوردن اقلام ممنوعه و مواردی که ممکن است در کشور عراق همراه داشتن آن جرم نبوده اما در کشور ما ممنوع باشد، خودداری کنند زیرا در صورت همراه داشتن اقلام ممنوعه برخورد قانونی در این زمینه انجام خواهد شد.
وی افزود: ازدحام جمعیت هیچگاه به این معنا نیست که نظارت و کنترل ما بر مرزها کم شود بلکه ماموران با جدیت وظایف خود را انجام خواهند داد.
فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی در پایان از شهروندان بخصوص زائران و خانواده‌ آنان خواست که اخبار را از مبادی رسمی و مورد اطمینان همچون خبرگزاری‌های معتبر، صداوسیما پیگیری کرده و به شایعاتی که ممکن است در فضای مجازی یا سایت‌های دسته چندم منتشر می‌شود توجه نکنند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر