وزیر کشور:همچنان به آمریکا بی اعتمادیم
پنجشنبه ۰۳ دى ۱۳۹۴
0 نظر
539 بازدید

وزیر کشور ظهر امروز با حضور در همایش وحدت علما، معتمدین، نخبگان و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: مذاکرات به معنای اعتماد به آمریکا و فراموشی خاطرات تلخ تاریخی این کشور در مقابل ملت ایران نیست.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ عبدالرضا رحمانی فضلی در این همایش که به‌ مناسبت هفته وحدت باحضور وزیر کشور در تالار فردوسی دانشگاه سیستان وبلوچستان برگزارشد، اظهار کرد: قرآن کریم عاملی مهم در تقویت وحدت، همدلی و رستگاری بشریت است.

وزیرکشور در این همایش با تبریک ولادت حضرت محمد (ص)، از پیامبر اسلام به عنوان منادی وحدت برای مسلمانان یاد کرد و افزود: امروز مهم‌ترین وظیفه همه مسلمانان حمایت از دین خدا و انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم از این امانت مهم و با ارزش به خوبی پشتیبانی کنیم باید سیره و سنت رسول خدا را خوب بشناسیم و از آن حفاظت کنیم.

رحمانی فضلی گفت: در دنیای امروز ما مواجهه هستیم با انحراف در سیره رسول خدا و برداشت‌های غلط از سنت رسول خدا با پشتیانی‌های لجستیکی دنیایی غرب تحت عنوان اسلامی که به جز خون و تخریب تمدن اسلامی و اموال مسلمانان چیز دیگری را نمی‌شناسد.

وی عنوان کرد: جای شکر دارد که امروز ایران اسلامی تمام قد برای حفظ آبرو و جان مسلمانان دربرابر دشمنان فسم خورده اسلام ایستاده است و هرجا ندایی ازسوی مسلمانان مظلوم در دنیا بلند شده ایران اسلامی به یاری آن‌ها برخاسته است.

وزیر کشور همچنین به اوضاع نا‌ امن کشورهای منطقه و نقش آفرینی ایران برای ثبات امنیت درمنطقه اشاره کرد و گفت: امروز هیچ قدرتی نمی‌تواند ایران اسلامی را در موضوع امنیت منطقه مدنظر خود نداشته باشد و یا از ایران کمک نطلبد.

وی رهبر معظم انقلاب را الگوی وحدت شیعه و سنی در جهان اسلام دانست و تصریح کرد: ما آمریکا را کماکان دشمن خود می‌دانیم و به آن‌ها اعتماد نداریم و اعلام می‌کنیم مادامی که حقوق ملت ایران و کشورهای اسلامی مورد یغما قرارگیرد همچنان ما در برابر آنان ایستاده ولی درعین حال برای احقاق حقوقمان از تمامی ابزار‌ها استفاده می‌کنیم.

رحمانی فضلی مذاکره را یکی از ابزارهای رسیدن به حقوق کشور دانست و گفت: این مذاکرات به معنای فراموشی، بی ‌بصیرتی و از یادبردن خاطرات تلخ تاریخی آمریکا نسبت به ملت ایران نیست.

وزیر کشور در ادامه به وحدت وهمدلی اقوام و مذاهب مختلف در کشور بخصوص سیستان وبلوچستان اشاره کرد و گفت: تاریخ همواره از مردم ایران به عنوان یک ملت بزرگ که از عزت و سرزمین خود دفاع کرده یاد می‌کند به طوریکه امروز اندیشه‌های آزادی خواهی واسلامی همراهی و اخوت اسلامی ملت ایران به عناون یک الگو درسراسر دنیا وکشورهای اسلامی نشر یافته است.

وزیر کشور همچنین به برنامه‌های دولت برای رفع محرومیت از استان سیستان وبلوچستان اشاره کرد و گفت: بر این اساس در سال گذشته علی رغم کاهش قیمت نفت با توطئه دشمنان بیش از 12 هزارمیلیارد تومان به سیستان وبلوچستان اعتبار تخصیص یافته است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر