وظیفه خطیر شورای نگهبان در حراست از انقلاب
جمعه ۰۹ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
421 بازدید

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج در خطبه های نماز جمعه این هفته ،وظیفه اصلی شورای نگهبان را حفاظت از انقلاب اسلامی دانست.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج با تاکید بر اینکه شورای نگهبان بر اساس قانون عمل می کند، اظهار کرد: وظیفه شورای نگهبان حفاظت و حراست از انقلاب و دستاوردهای آن است.
حسینی همدانی افزود : در عین حال هیچ کس حق ندارد به ارگان و یا کسی توهین کند و نباید دستگاه نظارتی را تضعیف کرد.
امام جمعه کرج با بیان اینکه قانون انتخابات مشخص کرده که چه ارگانی ناظر برانتخابات باشد، افزود: براساس قانون شورای نگهبان باید راه را برای نفوذ افراد خارج از انقلاب و منحرفین به درون مجلس شورای اسلامی و خبرگان ببندد.
حسینی همدانی ادامه داد: برگزاری همزمان انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در زمان حساسی انجام می شود و همه مردم و مسئولان باید کمک کنند که مجالس بصیر، قدرتمند و انقلابی تشکیل شود.
وی انتخاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را حجت شرعی برای انتخاب کنندگان دانست و ادامه داد: ما نباید هرکسی را برای این دو مجلس انتخاب کنیم بلکه باید برای انتخاب افراد و فرستادن آن ها به این دو مجلس حجت شرعی داشته باشیم وحتی اگر نمی خواهیم به کسی رای دهیم برای این کار نیز باید حجت شرعی داشته باشیم و اگر کسی را نتوانستیم انتخاب کنیم، باید از افراد مورد وثوق خود سوال کنیم.

وی افزود: تلاش های زیادی می شود که مجلس شورای اسلامی آینده و خبرگان رهبری هم طراز انقلاب نباشد که این مساله زنگ خطری است که همه باید مراقب آن باشیم.

امام جمعه کرج در خصوص  دستگیری تفنگداران متجاوز آمریکائی در خلیج فارس تاکید کرد: رزمندگانی که تفنگداران متجاوز آمریکائی را در خلیج فارس دستگیر کردند با پیروی از آرمان های انقلاب اسلامی و رهبری معظم، در مقابل دشمن سرافرازانه عمل کردند.
وی ادامه داد: ایران اسلامی قوی است و روز به روز نیز قوی تر می شود و دست متجاوزان را که قصد تجاوز به کشور عزیز ما را داشته باشند، قطع خواهد کرد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر