ویروس کرونا جهش یافته است
چهارشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۹
0 نظر
45 بازدید

ویروس کرونا جهش یافته است و این باعث شده قدرت انتقال بیماری افزایش و علائم بالینی آن متفاوت شود.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ دکتر کریم رئیس دانشگاه با اشاره به آموزش ، همیاری و آگاهی مردم  که سبب شد در موج اول شیوع کرونا  به بهترین شکل کنترل شود افزود:   در همان برهه زمانی همچنان تاکید داشتیم که مردم باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و فکر نکنند کرونا از بین رفته چرا که کرونا غول پنهان شده ای بود که دوباره  با  شیوع مجدد همه ما را در موج دوم غافلگیر کرد.

وی عنوان کرد در طی هفته های اخیر یک سری محدودیت هایی از طرف استانداری جهت عدم فعالیت باشگاه های ورزشی و آرایشگاه ها اعمال شده اما با توجه به مشکلات اقتصادی نمی توان مثل دوره قبل تمام اصناف را تعطیل کرد و مردم خودشان باید ضمن عادی شدن فعالیت های اجتماعی پروتکل های بهداشتی را با دقت رعایت کنند تا بتوان زنجیره انتقال ویروس را از بین برد.

رئیس دانشگاه خاطرنشان کرد:  در تعدادی از مقالات علمی عنوان شده که ویروس کرونا دچار جهش شده  و این جهش  موجب  قدرت انتقال بیماری افزایش متفاوت شدن  علائم بالینی آن شده است .

وی تاکید کرد: در این روزها   ماسک مثل پوشیدن لباس واجب است و دانشگاه علوم پزشکی سعی می کند در کنار سازمان صمت و اداره تعزیرات و بازرسی قیمت ماسک در بازار  کنترل کند .

وی از مردم خواست چنانچه در داروخانه ها قیمت ماسک را بالاتر از قیمت مصوب مشاهده کردند با روابط عمومی سازمان صمت تماس بگیرند.

وی در پایان افزود :  آمار بالا شیوع کرونا در استان را فقط با رعایت پروتکل های بهداشتی  توسط مردم می توان کنترل کرد .

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر