پاسخ ما به تکفیری ها، کوبنده خواهد بود
دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
770 بازدید

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه بازدید از رزمایش محمد رسول‌ الله 3 در تربت جام، گفت: تکفیری ها و داعش مطمئن باشند که اگر کوچکترین غلطی کنند با پاسخ تند و کوبنده ایران همراه خواهد شد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ امیر پوردستان با بیان این که امروز با چهره تازه‌ای از تهدیدات در فضای جنگ‌های نیابتی مواجه هستیم که بازیگران آن گروه‌های تکفیری هستند، تاکید کرد: اقدامات دشمن قبل از رسیدن به مرز خنثی و بد خواهان این مرز و بوم به هلاکت خواهند رسید.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: تلاش ما انجام رسالتی که در بحث حفاظت از مرزها بر عهده داریم بوده و در همین راستا نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکتیک‌ها و سلاح‌های مجهزی را برای مقابله با دشمن پیش‌بینی کرده است.

وی افزود: با توجه به این مهم، اولین رزمایش محمد رسول‌الله ماه گذشته در غرب کشور توسط یگان‌های واکنش سریع انجام گرفت و پس از شناخته شدن نقاط ضعف و قوت این رزمایش در منطقه شرق کشور در 2 قالب دفاعی و امنیتی و متناسب با فضای امنیتی کشور برگزار می‌شود.

وی با اشاره به تهدیدات اخیر داعش پس از انفجارهای پاریس گفت: داعش تهدید کرده که گزینه‌های پس از فرانسه، روسیه و ایران هستند و در این رابطه وزیر امورخارجه عراق هم هشدار لازم را داد اما ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌کند که ترسی از این تهدیدات ندارد و در دیاله عراق نیز خط قرمز 40 کیلومتری ترسیم شده و ضمن تقویت نیروهای تحت امر اخطار شدید دادیم که اگر اقدامی صورت پذیرد با پاسخ قاطع و کوبنده نیروهای مسلح ایران روبرو خواهد شد که مشابه این کار را در افغانستان هم داشتیم.

امیر پوردستان با اعلام آمادگی کامل نیروهای نظامی کشور اعم از ارتش، سپاه و نیروی انتظامی اظهار کرد: قبل از رسیدن دشمن به مرز، اقداماتش خنثی خواهد شد و داعش مطمئن باشد که اگر کوچکترین غلطی کند با پاسخ تند و کوبنده ایران همراه خواهد شد.

وی تصریح کرد: مأموریت‌های مستشاری فعلاً در اختیار نیروی قدس سپاه است اما ارتش این آمادگی را دارد تا در صورت نیاز همکاری لازم را داشته باشد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش بیان کرد: یکی از اقدامات در بحث تهدیدات، تهدیدات زمینی بوده و در این رابطه متخصصان برجسته روی سلاح‌های مجهز و مورد نیاز کار می‌کنند، همچنین در در بحث تقویت علوم دفاعی نیز تفاهم‌ نامه‌ای را با دانشگاه تهران منعقد کردیم و در 29 فروردین سال 95 و همزمان با رژه روز ارتش رونمایی از سلاح‌های جدید را خواهیم داشت که اخبار آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

پوردستان در رابطه با بحث امنیت زائران اربعین حسینی نیز تاکید کرد: تمامی یگان‌های نظامی جهت برقراری امنیت زائران پیاده اربعین حسینی ورود پیدا کرده‌ و وارد صحنه شده‌اند که خوشبختانه همدلی خوبی میان سپاه، ارتش و نیروی انتظامی برقرار است و نیروهای مسلح آماده مقابله با هر گونه تهدیدی هستند.

وی در پایان با اشاره به این که هدف از برگزاری رزمایش ها ارتقا قدرت دفاعی ایران بوده، تصریح کرد: در این رزمایش ها علاوه بر اطمینان بخشی به مردم در خصوص آمادگی نیروهای نظامی کشور، به کسانی هم که خیال خام در سر دارند هشدار جدی می‌دهد که در صورت هر گونه اقدام احمقانه علیه ایران با پاسخ جدی و کوبنده نیروهای مسلح این ما روبرو خواهند شد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر