پدافند غیرعامل مهمترین راهكار مقاومت پایدار و مقابله با دشمن است
شنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
600 بازدید

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج، هدف پدافند غیرعامل را مصونیت کشور از هر نظر عنوان کرد و گفت:در واقع  پدافند غیرعامل مهمترین راهکار مقاومت پایدار و مقابله با دشمن است.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه و به نقل از روابط عمومی سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج؛ محمدرضا زین العابدینی با اشاره به هفته پدافند غیرعامل، توجه به این مهم را از ضروریات دانست و با ارائه تعريفي از پدافند غيرعامل اظهار داشت: پدافند غيرعامل در تعريفي جامع به معناي مجموعه اقدامات غيرمسلحانه است كه موجب افزايش بازدارندگي، كاهش آسيب پذيري، ارتقاي پايداري ملي و تسهيل در امر مديريت بحران در برابر تهديدات نظامي دشمن مي شود.

وي در خصوص سياستهاي كلي پدافند غيرعامل افزود: ايجاد فرهنگ و باور عمومي در مورد ضرورت بكارگيري اصول پدافند غيرعامل در ميان مديران سطوح مختلف و مردم، تهیه و اجرای طرح‌های پدافند در مورد مراكز، اماكن و تاسیسات حائز اهمیت (نظامی و غیرنظامی) موجود و در دست اجراء بر اساس اولویت بندی از جمله سياست هاي اصلي مورد تاكيد در پدافند غيرعامل است كه بايد مورد توجه قرار گيرد.

این مسئول با اشاره به اینکه مصون سازی از آسیبها و تهدیدات احتمالی و کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی از اهداف پدافند غیرعامل است، عنوان کرد: پدافند غیرعامل مهمترین راهکار مقاومت پایدار و مقابله با دشمن است.

زین العابدینی ادامه داد: مصون سازي از آسيبها و تهديدات احتمالي و کاهش آسيب پذيري نيروي انساني، ساختمان‌ها، تاسيسات، تجهيزات، اسناد و شريان هاي حياتي از جمله مهمترين مزاياي اجراي ضرورتهاي پدافند غيرعامل در جامعه می باشد و لازم است همه مسئولان و مردم در اين راستا تلاش کنند.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج با بيان اينكه پدافند غيرعامل تنها با تهاجم ديگر کشورها و دفاع از تماميت مرزي يک سرزمين ارتباط ندارد، ادامه داد: آمادگي در زمينه پدافند غيرعامل در صورت وقوع حوادث طبيعي از جمله سيل، زلزله و ... خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش خواهد داد. 

وي در ادامه با بيان اينکه تمام دستگاه ها و سازمانها بايد در راستاي تحقق امنيت پايدار در جامعه گام بردارند، تصريح کرد: مدیریت شهری کرج و به تبع آن سازمان پارکها و فضای سبز اين آمادگي را دارد تا با همکاري تمامي نهادها و دستگاه هاي ذيربط از تمام توان و ظرفيتهاي خود در راستاي تحقق اين مهم استفاده کنند.

این مسئول، رعايت الزامات پدافند غيرعامل را يكي از موثرترين و پايدارترين روش هاي دفاعي در برابر تهديدات طبيعي و غيرطبيعي خواند و متذکر شد: پدافند غیرعامل به برنامه ریزی دقیق و دانش بنیان نیاز دارد.

زین العابدینی همچنین فرهنگسازی و آموزش عمومی و تخصصی پدافند غیرعامل، ایجاد زمینه های مناسب و گسترش حوزه امکانات و مدیریت صحیح را لازمه کار پدافند غیرعامل دانست.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر