پرداخت وام نوسازی مسکن در سه ماه آخر سال
یکشنبه ۰۶ دى ۱۳۹۴
0 نظر
442 بازدید


عضو هیئت مدیره بانک‌مسکن از پرداخت تسهیلات این بانک به ۵۰ هزار واحد فرسوده شهری و به مبلغ ۲۰ هزار میلیارد ریال در سه ماهه پایانی سال ۹۴ خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، نشست رسانه‌ای تامین مالی ۵۰ هزار واحد فرسوده شهری به مبلغ ۲۰ هزار میلیارد ریال برای ساخت و احیای بافت فرسوده برای سه ماهه نخست سال ۹۴ در محل بانک مسکن با حضور علیرضا بلگوری عضو هیئت‌مدیره این بانک و نادر قاسمی مدیر امور اعتبارات و سرمایه‌گذاری بانک مسکن و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.
بلگوری گفت: اجرای طرح تسهیلات  نوسازی به منظور تقویت طرف عرضه و ساخت بافت‌های فرسوده شهری با اهداف بازیابی هویت شهری، حفاظت و احیای میراث فرهنگی و توانمندسازی ساختمان‌ها از بلایای طبیعی انجام می‌گیرد.
عضو هیئت مدیره بانک مسکن افزود: تسهیلات بافت فرسوده بانک مسکن در سه سقف اعطا می‌شود که این تسهیلات در کلانشهرها ۵۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۰ میلیون تومان و در شهرهای کوچک ۳۰ میلیون تومان است. 
عضو ناظر بر اداره اعتبارات بانک مسکن ادامه داد: با توجه به اینکه بافت‌های فرسوده شهری در مناطقی واقع هستند که زیرساخت‌های آنها تامین است و از نظر تامین زمین نیز مشکلی ندارند تسهیلات ۸۰ درصد هزینه‌های ساخت و بازسازی را پوشش داده و تامین می‌کند.
وی ابراز داشت: در حال حاضر نرخ سود دوران مشارکت ۲۴ درصد و نرخ مبادلات نیز ۲۱ درصد است که بر اساس نرخ مصوب بانک مرکزی دولت ۱۰ درصد یارانه را به این تسهیلات تخصیص خواهد داد و بر اساس یارانه‌ای که دولت اختصاص داده است نرخ دوران ساخت ۱۴ درصد است که بر اساس سقف‌های اعلام شده و پیشرفت فیزیکی کار این مبالغ به متقاضیان تعلق خواهد گرفت.
بلگوری مدت زمان بازپرداخت تسهیلات را ۱۲ سال عنوان کرد و افزود: حداکثر مشارکت مدنی دو سال و حداکثر مجموعه مشارکت مدنی و فروش اقساطی نیز حداکثر ۱۲ سال است و سودی که بانک دریافت می‌کند برای تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی ۷ میلیون سود، برای تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی ۵ میلیون و ۶۰۰ هزارتومان سود و برای تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان سود است.
وی بازپرداخت ۱۲۰ ماهه سه سقف تسهیلاتی را با محاسبه ۱۱ درصد سود عقود مبادله تشریح کرد و گفت: برای تسهیلات ۵۰ میلیون تومان میزان قسط ۷۸۰ هزار تومان، برای تسهیلات ۴۰ میلیون تومان میزان اقساط ماهیانه ۶۳۰ هزار تومان و برای تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی نیز قسط ماهیانه ۴۷۰ هزار تومان خواهد بود که این مبالغ در استطاعت مشتریان نیز هست.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر