پروازعبوری بدون محدودیت از آسمان ایران
سه شنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
321 بازدید

معاون وزیر راه وشهرسازی از رشد بی محدودیت پروازهای هوایی در آسمان ایران در پی لغوتحریم ها خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، رحمت الله مه آبادی در حاشیه اجلاس هوانوردی ایران 2016 در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: شرکت فرودگاه های کشور راه های موازی٬ مستقیم و یک طرفه را در آسمان کشور افزایش خواهد داد تا شرکت های زیادی برای رفت وآمد از این راه ها ترغیب شوند.
وی اضافه کرد: لغو تحریم ها و افزایش همکاری با شرکت های معتبر جهانی ، موجب شد تا پروازهای بین المللی به مقصد ایران افزایش پیدا کند و پروازهای بین المللی از فرودگاه های ایران نیز به مقاصد مهم جهان افزایش خواهد یافت.
مه آبادی افزود: طبق قانون برنامه پنجم توسعه کشور قرار بود ، ایران به قطب دوم مسافری و نخست باری در منطقه تبدیل شود و در چند روز آینده خبرهای خوبی در زمینه عقد قرارداد در بخش های مختلف صنعت هوانوردی منتشر خواهد شد.
مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور ، افزایش پروازهای عبوری از آسمان ایران را خاطرنشان ساخت و افزود: لغو تحریم ها و افزایش همکاری با شرکت های ایرانی در صنعت هوانوردی جهان ، موجب توسعه این صنعت و افزایش پروازهای داخلی و بین المللی خواهد شد.
به گفته مه آبادی، قبل از اجرای برجام به دلیل وقایع اکراین ، جامعه جهانی از جمهوری اسلامی ایران تقاضا کرد که پروازهای بیشتری از ایران عبور کند و این درخواست نیز با استقبال ایران مواجه شد.
این مقام مسئول تاکید کرد: لغو تحریم ها و اجرای برجام موجب شد تا وزارت راه و شهرسازی، شرکت فرودگاه ها و سازمان هواپیمایی کشوری در یک اقدام ابتکاری با برگزاری این اجلاس از تمام فعالان عرصه صنعت هوانوردی جهان دعوت کردند تا در این اجلاس شرکت کنند.
وی اظهارداشت: امروز از 38 کشور جهان حدود 160 مهمان خارجی برای شرکت در این اجلاس به ایران سفر کرده اند و 45 شرکت بزرگ دنیا در حوزه های مختلف ساخت و لیزینگ هواپیما و شرکت های تولید کننده تجهیزات فرودگاهی و حمل و نقل هوایی در اجلاس تهران مشارکت دارند.
مه آبادی افزود: بسیاری از اقدامات جمهوری اسلامی در صنعت هوانوردی درحال بازدهی لازم است و سرمایه گذاران خارجی در حوزه های صنعت هوانوردی جهان باید از ظرفیت های ایران در این بخش استفاده کنند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر